Презентація "Мутації"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Мутації"
Слайд #1
Мутації
Види мутацій. Основні поняття


Слайд #2
Мутація (латин. mutatio — зміна) — це зміна, що зумовлена реорганізацією структур відтворення, перебудовою генетичного апарату. Мутації виникають раптово, що іноді різко відрізняє організм від вихідної форми.


Слайд #3
Ботанікам та зоологам такі зміни були відомі дуже здавна. Мутаційній мінливості присвятили свої роботи С. I. Коржинський і Г. де Фріз. Термін «мутація» був запропонований Гуго де Фрізом у 1901 році.
де Фріз
Коржинський


Слайд #4


Слайд #5
Види мутаційза місцем виникнення:-Генеративні (виникають у статевих клітинах та проявляються лише у потомства)-Соматичні (виникають у клітинах тіла, не успадковуються (такі як рак))
Ракова клітина


Слайд #6
Залежно від впливу на життєдіяльність організму:-Летальні (спричиняють загибель організму.)-Сублетальні (знижують життєдіяльність організму.)-Нейтральні (за певних умов не впливають на організм.)


Слайд #7
За характером проявлення:-Домінантні-Рецесивні


Слайд #8
За характером зміни генотипа мутації:-Генні (точкові, пов’язані зі зміною окремих генів)-Геномні (пов’язані зі зміною кількості наборів хромосом, зі зміною числа хромосом окремих пар. )-Хромосомні (зміна самих хромосом)


Слайд #9


Слайд #10
Делеція— це втрата хромосомою певної ділянки, яка потім зазвичай знищується.Транслокація — це обмін ділянок між негомологічними хромосомами


Слайд #11
Інверсія — це поворот окремого фрагмента хромосоми на 180°Дуплікація — це подвоєння ділянки хромосоми


Слайд #12
Зверніть увагу!Не кожне ушкодження ДНК неодмінно реалізується в мутацію, часто відбувається виправлення цих ушкоджень за допомогою особливих ферментів, тобто існує система виправлення помилок. Цей процес виправлення помилок називається репарацією.


Слайд #13
Агенти,що провокують мутації:-Радіоактивне випромінювання-Ультрафіолетовевипромінювання-Віруси-Хімічні мутагени(Газ іприт підвищує частоту мутацій у 90 раз)


Слайд #14
Значення мутаційДля біології:утворюються нові алелі,що дає матеріли для природного відбору, та в наслідок для еволюціїДля медецини:існують генні хвороби, яких описано декілька тисяч