Презентація "Лікарські засоби "

-9
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Лікарські засоби "
Слайд #1
Лікарські засоби
Виконали:
Александрова Ірина
Бадя юлія


Слайд #2
Лікарський засіб - речовина або суміш речовин синтетичного чи природного походження у вигляді лікарської форми (таблетки, капсули, розчину, мазі тощо), що застосовується для профілактики, діагностики та лікування захворювань.
Перед вживанням в медичній практиці усі лікарські засоби повинні проходити клінічні дослідження і отримувати дозвіл до застосування.


Слайд #3
Вже в давнину люди намагалися врятувати своє життя , використовуючи різні природні лікарські речовини. Найчастіше це були рослинні екстракти , але застосовувалися і препарати , які отримували з сирого м'яса , дріжджів і відходів тварин. У медицині користувалася з найдавніших часів великою кількістю лікарських засобів рослинного і тваринного походження (наприклад рицина , опій , морський лук , ртуть , наперстянка , конвалія , горицвіт і багато інших , що широко застосовуються народною медициною ) . Лише в епоху розвитку хімії люди переконалися , що лікувальний ефект таких речовин полягає у виборчому впливі на організм певних хімічних сполук. Пізніше , такі сполуки стали отримувати в лабораторіях шляхом синтезу .


Слайд #4

міжнародна класифікація, в якій враховується фармакологічна група препарату , його хімічна природа і нозологія захворювання , для лікування якого призначений препарат.
Класифікація


Слайд #5
Сировиною для отримання лікарських засобів слугують :    - рослини (листя , трави , квіти, насіння , ягоди , кора , коріння) і продукти їх обробки ( жирні та ефірні масла , соки , камеді , смоли) ;    - тваринна сировина - залози і органи тварин , сало , віск , жир овечої вовни й інше ;    - органічна сировина - нафта і продукти її перегонки , продукти перегонки кам'яного вугілля;    - неорганічні копалини - мінеральні породи і продукти їх обробки хімічною промисловістю і металургією (метали ) ;    - всілякі органічні сполуки - продукти великої хімічної промисловості


Слайд #6
Шляхи введення ліків в організм досить різноманітні. Найчастіше застосовується прийом лікарських засобів всередину перорально. Щоб уникнути швидкого розкладання лікарського засобу або подразнення шлунково -кишкового каналу або для досягнення найбільшої швидкості дії ліки вводять за допомогою шприца під шкіру - внутрішньом'язово або внутрішньовенно. Деякі ліки вводять через пряму кишку або шляхом вдихання.Зовнішнім застосуванням лікарських засобів вважається нанесення їх на шкіру і на слизові оболонки ока , носа , вух , порожнини рота , сечостатевих шляхів (до місця входу в сечовий міхур і до цервикального каналу матки) , на слизову оболонку прямої кишки (до місця розташування внутрішнього сфінктера ) .В організмі лікарські засоби руйнуються , змінюються і , входячи в хімічні сполуки з його солями і рідинами , втрачають свої отруйні властивості ( а іноді , навпаки , набувають їх ) і в тому або іншому вигляді виводяться з організму через кишечник , нирки , дихальні шляхи , потові залози і т. д.
Способи застосування


Слайд #7
Дякуємо за увагу!