Презентація "Девонський період"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Девонський період"
Слайд #1
Девонський період
палеозойської ери


Слайд #2
Четвертий геологічний період палеозойської ери
2014
Девонський період
2
Середня концентрація кисню (O2) впродовж періоду
бл. 15 %(75 % від сучасного рівня)
Середня концентрація вуглекислого газу (CO2) впродовж періоду
бл. 2200 ррm(В 8 разів більше доіндустріального пріоду)
Середня температура поверхні впродовж періоду
бл. 20 °C(На 6 °C вище сучасного рівня)
Рівень моря (вище або нижче сучасного рівня, в метрах)
Відносно стабільний рівень в +180 м, поступово знижувався до +120 м до кінця періоду.


Слайд #3
.
Девон розділений на 3 відділи (верхній, середній, нижній)і 7 ярусів (Фаменський(Чаутауквенський),Франкський, Живетський, Ейфельський, Емський, Еігенський, Жединський).
Початок періоду характеризувався відступом моря і накопиченням товщ потужних континентальних червоно-кольорових відкладів.
Серединій девон — епоха занурень; наростання морських трансгресій, активізація вулканічної діяльності; потепління клімату.
Кінець періоду — скорочення трансгресій, початок герцинської складчастості, регресії моря.
2014.
Девонський період
3


Слайд #4
В Україні девонські відклади поширені у Дніпровсько-Донецькій западині ,на Волино-Подільській плиті, у Переддобруджинському прогині та ін
2014
Девонський період
4


Слайд #5
2014
Девонський період
5
В ранньому девоні тропічні озера і ріки стали домівкою для дводишних — групи лопатеперих риб, в яких ще були зябра, але які могли дихати й повітрям, якщо у воді не вистачало кисню. Завдяки цьому, на відміну від решти риб, вони не ризикували задихнутися в теплих, застійних водах. Одна з перших дводишних риб —диптерус — добре відома по скам'янілостям з Европи та Північної Америки. Вона сягала 50 см довжини, мала тіло циліндричної форми і різко випнутий догори хвіст.


Слайд #6
22 июля 2012 г.
Текст нижнего колонтитула
6
 В Гренландії було знайдено скам'янілості двох найвідоміших викопних земноводних — іхтіостеги і акантостеги. В них були довгі, рибоподібні тіла, чотири лапи, але лопатеподібні хвости, як у риб. Незважаючи на свою близьку спорідненість з рибами, вони мали багато пристосувань для життя на суші. Вони дихали частково легенями, а частково шкірою. Їхній скелет був достатньо міцним, щоб витримати вагу власного тіла, яка відчувалася після виходу з води.
Реконструкція іхтіостеги


Слайд #7
2014.
Текст нижнего колонтитула
7
На землі з'явилися плауноподібні,  хвощеподібні,  папоротеподібні і  голонасінні, багато з яких були представлені деревними формами (з'явилися ліси).