Презентація "Будова ока"

+9
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Будова ока"
Слайд #1
Будова ока
людини


Слайд #2
Знайомимося з будовою ока
Око людини 1 являє собою склоподібне тіло , обмежене непрозорою оболонкою склерою 2, яка в передній частині переходить в прозору рогівку 3. За рогівкою розміщена райдужна оболонка 4 з отвором в центрі – зіницею, а за нею – кришталик 5. Простір між рогівкою і кришталиком заповнено рідиною.


Слайд #3


Слайд #4
Знайомимося з будовою ока
Все це разом утворює оптичну систему ока (кришталик – це лінза), з допомогою якої зображення проектується на внутрішню поверхню склери, що покрита світлочутливою сітківкою 6 (ретиною). Сітківка містить два види світлочутливих рецепторів – колбочки і палички. Колбочки утворюють апарат денного зору і працюють при освітленості більше 0,01Лк. Палички утворюють апарат нічного зору і здатні відрізнити білу поверхню від чорної при освітленості біля 0,000001Лк. Найбільша щільність розподілення колбочок знаходиться в області жовтої плями 7 і в її центральній впадині – фовеа 8. Кутовий розмір фовеа біля одного градуса (1º), число колбочок в ньому приблизно 4000, а щільність 1800 тис. на мм2. Жовта пляма визначає область ясного бачення. Вона має овальну форму, видовжену в горизонтальному напрямку. Її кутові розміри приблизно 6º на 8º. При розгляданні зображень око автоматично освітлює найбільш цікаву (інформативну для спостерігання) ділянку зображення з фовеа. 9 – зорова вісь ока. 10 – оптична вісь симетрії системи ока. 11 – зоровий нерв.


Слайд #5


Слайд #6
Око в розрізі


Слайд #7


Слайд #8


Слайд #9


Слайд #10


Слайд #11


Слайд #12
Як ми бачимо предмети?


Слайд #13
Зображення, що виходить на сітківці ока,— дійсне, перевернуте, зменшене
Ми можемо бачити предмети і розрізняти будь які кольори, але нам найбільше впадають у оці чорний, зелений та синій.
Та у багатьох людей порушений колірний зір – дальтонізм.(найчастіше червоний і зелений).Такі люди не можуть працювати водіями.Подумайте чому?


Слайд #14
Вади зору
Також є ще такі вади зору як далекозорість та короткозорість.
Короткозорість- ідхилення від нормальної здатності оптичної системи ока заломлювати промені, яке полягає в тому, що зображення предметів, розташованих близько до очей, виникають перед сітківкою
Далекозорість- відхилення від нормальної здатності оптичної системи ока заломлюються світлові промені. У разі природженої далекозорості очне яблуко вкорочене. Тому зображення предметів, розташованих близько до очей, виникають позаду сітківки.


Слайд #15
Короткозорість
Далекозорість