Презентація "Сузір’я південної півкулі"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Сузір’я південної півкулі"
Слайд #1
Сузір’я південної півкулі


Слайд #2
Сузір'я — одна з 88 ділянок, на які поділена небесна сфера.
У менш формальному контексті термін вживається для назви групи зір, взаємне розташування яких складає якусь фігуру чи контур.


Слайд #3
Сучасні назви сузір'їв дійшли до нас від стародавніх римлян, а до них - із стародавньої Греції. Частина відомостей про зірки стародавні греки запозичили у жителів Вавилону.
Сузір'я займає певну ділянку неба. Це означає, що кожна зірка розташовується в своєму сузір'ї, так само, як кожне місто в Сполучених Штатах, наприклад, розташовується в певному штаті. Свого часу межі сузірь були непостійними, часто ломаними. У 1928 році астрономи вирішили випрямити їх так, щоб межі сузір'їв утворювали тільки прямі лінії.
Сьогодні астрономам відомо 88 сузір'їв зоряного неба.


Слайд #4
Півде́нний Хрест (лат. Crux) — сузір'я південної півкулі неба, найменше за площею серед 88 сучасних сузір'їв. З території України не спостерігається.
Південний Хрест з трьох сторін оточений сузір'ям Центавра, з півдня з ним межує Муха.
П'ять найяскравіших зірок Південного Хреста — α β, γ, δ і ε — зображені на прапорах Австралії, Бразилії, Нової Зеландії (без ε), Папуа — Нової Гвінеї і Самоа, австралійських штатів і територій Вікторія, Столична Територія і Північна Територія, а також на прапорі чилійської провінції Маґаянес і прапорах та емблемах декількох аргентинських провінцій


Слайд #5


Слайд #6
Півде́нна Гі́дра (лат. Hydrus)— сузір'я південної півкулі неба, містить 32 зорі, видимих неозброєним оком. На території України не спостерігається


Слайд #7
Півде́нна Ри́ба (лат. Piscis Austrinus) — сузір'я південної півкулі [[небесна сфера[|неба]]. Містить 43 зорі, видимі неозброєним оком. Спостерігається на всій території України. Найкращі умови видимості протягом жовтня-листопада (низько над південним горизонтом).


Слайд #8
Сузір'я Південної Риби на глобусі Меркатора, 1551 рік


Слайд #9
Півде́нний Трику́тник (лат. Triangulum Australe) — сузір'я південної півкулі неба. Містить 32 зорі видимих неозброєним оком.
Три його найяскравіші зірки формують приблизно рівносторонній трикутник


Слайд #10
Зображення Південного Трикутника поряд із сузір'ями Павича, Жертівника, Райського Птаха з Уранографії Яна Гевелія, 1690 рік


Слайд #11
Півде́нна Коро́на (лат. Corona Australis) — сузір'я південної півкулі неба. Містить 40 зір, видимих неозброєним оком.
У Південній Короні знаходиться найближча до Землі відкрита нейтронна зоря— RX J1856.5-3754


Слайд #12
Сузір'я Стрільця, Південної Корони, Мікроскопа таТелескопа із «Дзеркала Уранії», набору карток сузір'їв виданого в Лондоні, бл. 1825


Слайд #13
Окта́нт (лат. Octans) — сузір'я південної півкулі неба. Містить 56 зірок, видимих неозброєним оком. З території України не спостерігається. У сузір'ї Октанта розташований Південний полюс світу.


Слайд #14
Найвідомішим сузірям південної півкулі вважається південний хрест. Популярність до сузір’я прийшла в епоху великих геогр. відкриттів. Довга щаблина хреста вказує на південний полюс світу. Це дозволяло мореплавцям безпомилково орієнтуватися у просторах океанів.


Слайд #15
Дякуємо за прослухування!