Презентація "Місяць"

-1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Місяць"
Слайд #1
Місяць
Елена Ленной
Виконала:
Гуйван Олександра
Учениця 11-Б класу


Слайд #2
Місяць - єдиний супутник нашої планети.
Місяць обертається навколо Землі за своєю орбітою. Повне коло обертання навколо Землі Місяць робить за 29,5діб.


Слайд #3
Давні греки Місяць назвали Селеною.


Слайд #4
Діаметр Місяця майже в 4 рази менше діаметра Землі.


Слайд #5
Якщо дивитися на Місяць з Землі, то вона виглядає невеликим плямистою кулею, але в телескопі видно, що це не так - на Місяці є гори і багато кратерів.


Слайд #6
Заглибини на поверхні Місяц називають кратерами
Багато років тому вчений Галілео Галілей назвав їх морями. Тепер ми вже знаємо, що ніяких морів на місяці немає, але за традицією кратери зберегли свої назви. У багатьох з них незвичайні для Землі - Море Изобилия, Море Холода, Море Дощів, Море Ясності, Море Паров.Кратери поменше носять імена знаменитих людей - Тихо Браге, Коперніка, Птоломея, Юрія Гагаріна.


Слайд #7
Це Місячні гори. Їх назви цілком земні - Кавказ, Алтай, Карпати, Альпи, Апеніни, Періно, Тенеріфе. Висота гір може доходити до 8 км, але зазвичай вона становить 3-5 км.


Слайд #8
.
Це невеликий уламок одного з метеоритів


Слайд #9
.
Люди вперше побачили темну сторону Місяця тільки в 1959 році, коли станція «Місяць 3» зробила її знімки.
Це темний, ніколи не видимий з Землі бік Місяця.
Хоча Місяць і обертається навколо своєї власної осі, але робить це дуже повільно - 27,3 діб. Майже за цей же час вона обертається навколо Землі. І оскільки напрямку обертання збігаються, то виходить так, що до Землі вона завжди повернута тільки однією стороною


Слайд #10
Місячні затемнення
Іноді ми можемо спостерігати явище, яке називається місячне затемнення. Воно відбувається тоді, коли Сонце, Місяць і Земля опиняються на одній прямій і Земля закриває Місяць від Сонця своєю тінню.Затемнення може бути не тільки повним, але і частковим. У цьому випадку тінь Землі потрапляє не всю Місяць, а тільки на її шматочок. Місячне затемнення може тривати до 1 години.


Слайд #11
Фази Місяця
Місяць завжди видно по-різному - то тоненький серп, то круглий млинець.Іноді її «кінці» спрямовані в один бік, а іноді в іншу. Ці зміни називаються фазами Місяця.


Слайд #12
Новий Місяць


Слайд #13
Повня


Слайд #14
Дослідження Місяця


Слайд #15
Космічний апарат Луна-3 бул запущений 4 жовтня 1959 року.
Він пройшов на відстані 6200 кмвід неї, зробив фото майже половини її поверхні, особливо – знімки темної половини Місяця.


Слайд #16
20 июля 1969 года.
Один з перших людей на Місяці – американський астронавт Ніл Армстронг.


Слайд #17
Немає повітря, яскраве сонячне світло


Слайд #18
Спеціальні машини –місяцеходи.


Слайд #19
На Місяці немає атмосфери і тому ніколи не буває вітру. А це означає, що слід, залишений місяцеходом так і залишиться там назавжди.


Слайд #20
На Місяці немає такого тяжіння як на Землі і тому астронавти, навіть не зважаючи на важкі скафандри, могли як слід настрибатиися. Але ж на Землі в цих скафандрах космонавти ледь могли б пересуватися. На Землі всі предмети в 6 разів важче, ніж на Місяці.


Слайд #21
На Місяці небо завжди чорне


Слайд #22
.
Космічний модуль «Апполон»
Зразок Місячного грунту


Слайд #23
Місяцехід-1. 17 листопада 1970. Його доставила на Місяць радянська міжпланетна станція Луна-17. Місяцехід-1 подорожував за місячним моря Дощів протягом 11 місяців.


Слайд #24
Грудень 1972. Готується до запуску остання місячна експедиція - Аполлон 17. З тих пір люди жодного разу не були на Місяці.


Слайд #25
Дякую за увагу!