Презентація "Будова галактики"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Будова галактики"
Слайд #1
Будова галактики


Слайд #2
Найважливішою особливістю небесних тіл є їхня властивість об'єднуватися в системи. Земля і її супутник Місяць утворюють систему з двох тіл


Слайд #3
Сонце, дев'ять планет з їхніми супутниками, безліч малих планет, комет і метеорів утворюють систему більш високого порядку-Сонячну систему.


Слайд #4
Тому що розміри Місяця не так вже й низькі в порівнянні з розмірами Землі, то деякі астрономи схильні розглядати Землю і Місяць як подвійну систему Юпітер і Сатурн зі своїми супутниками-приклади більш багатих систем. Сонце, дев'ять планет з їхніми супутниками, безліч малих планет, комет і метеорів утворюють систему більш високого порядку-Сонячну систему.


Слайд #5
Перше систематичне дослідження цього питання виконав у другій половині 18 століття англійський астроном Вільям Гершель.


Слайд #6
Форма Галактики нагадує круглий сильно стислий диск.


Слайд #7
Як і диск, Галактика має площину симетрії, що розділяє її на дві рівні частини і вісь симетрії, що проходить через центр системи і перпендикулярну до площин симетрії.


Слайд #8
Кількість зірок у Галактиці величезна. За сучасними даними воно перевершує сто мільярдів, тобто приблизно в 25 разів перевершує число жителів нашої планети.


Слайд #9
Період обертання Галактики в районі Сонця дорівнює приблизно 275 млн. років, а області, розташовані від центру Галактики далі Сонця, роблять оборот повільніше: період обертання зростає на 1 млн. років при збільшенні відстані від центру Галактики приблизно на 30 пс.


Слайд #10
Форма Галактики дещо відрізняється від диска тим, що в центральній частині її є потовщення, ядро
Це ядро, хоча в ньому зосереджена велика кількість зірок, довгий час не вдавалося спостерігати, тому, що біля площини симетрії Галактики поряд з світної матерією зірочок є величезні темні хмари пилу, які поглинають світло летять за ними зірок.


Слайд #11
Центр ядра Галактики - це центр всієї нашої зоряної системи. Матерія в центрі Галактики має високу температуру і знаходиться в стані бурхливого руху.


Слайд #12
Крім нашої Галактики, у Всесвіті існує безліч інших Галактик
Всі Галактики діляться на три основних види:
еліптичні, що позначаються Е;
спіральні, що позначаються S;
неправильні, що позначаються J


Слайд #13
Еліптичні Галактики зовні самий невиразний тип Галактик. Вони мають вигляд гладких еліпсів чи кіл із поступовим зменшенням яскравості від центру до периферії.


Слайд #14
Спіральні галактики-одне із найбільш мальовничих видів галактик у Всесвіті.


Слайд #15
Неправильна форма у галактики може бути в наслідок того, що вона не встигла прийняти правильної форми з-за малої щільності у ній матерії або з-за молодого віку. Є й інша версія: галактика може стати неправильної у слідстві спотворення форми внаслідок взаємодії з іншого галактикою.