Презентація "Сатурн"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Сатурн"
Слайд #1
Сатурн
виконала:учениця 11-А класу Тупалова Анастасія


Слайд #2

Радіус – 9,4 R
Маса – 95М
Густина – 0,7 г/
Прискорення вільного падіння –1,1g
Орбіта = а=9,5 а.о.
Рік – 29,5 з. року
Доба – 10 год 14 хв
Атмосфера , Не
Температура, °С: хмари – -178
у ядрі – +15000
 
Найголовніші відомості про Сатурн


Слайд #3
Сатурн – найвіддаленіша планета, названа на честь головного бога. Належить до газових гігантів: він складається переважно з газів і не має твердої поверхні. Маса планети у 95 разів перевищує масу Землі.
Це єдина планета Сонячної системи, чия середня густина менша від густини води. Тому, хоча маси Юпітера і Сатурна відрізняються більше, ніж утричі, їхні екваторіальні діаметри відрізняються лише на 19%.


Слайд #4
Внутрішня будова Сатурна


Слайд #5
Сатурн — одна з п'яти планет Сонячної системи, легко видимих ​​неозброєним оком із Землі. У максимумі блиск Сатурна перевищує першу зоряну величину. Щоб спостерігати кільця Сатурна, потрібен телескоп діаметром не менше 15 мм.
Потік сонячної енергії, що досягає Сатурна, у 91 раз менший, ніж біля Землі. Температура на нижній межі хмар Сатурна становить 150 К. Однак, тепловий потік від Сатурна вдвічі перевищує потік енергії, яку Сатурн отримує від Сонця.


Слайд #6
Сатурн має близько 60 супутників і 12 з них — понад 100 км у діаметрі.


Слайд #7
Найбільші супутники Сатурна
Дафніс
Пандора
Янус
Атлас
Пан
Енцелад
Паленна
Мефона
Мімас
Анфа
Прометей
Епіметей


Слайд #8
Цікаві факти
У 2011 року стало відомо, що Сатурн надсилає в космос складні радіосигнали. За словами астрономів, варіації сигналів на Сатурні контролюються обертанням планети і змінюються з часом, збігаючись із сезонами на Сатурні.
Цікаво знати


Слайд #9
Цікаво знати
В англійській мові день тижня субота (англ. Saturday) походить від назви планети Сатурн (англ. Saturn), названої у свою чергу іменем римського бога рільництва Сатурна.


Слайд #10