Презентація "Меркурій"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Меркурій"
Слайд #1
Меркурій


Слайд #2
Загальні відомості
Діаметр
4878 км.
Маса
3,28*1023 кг.
Щільність.
5500 кг\м3
Період обертання
58,7 доби.
Середня відстань від Сонця
0,39 а.е.
Період звертання
88доби.
Ексценрисітет орбіти
0,21.
Нахил орбіти
7 градусів.


Слайд #3
Меркурій – найближча до Сонця планета і найменша з „великих” планет; її діаметр становить близько 0,4 діаметра Землі, маса приблизно в 20 раз менша від земної маси. Зоряна доба, тобто період обертання навколо осі відносно зір, становить 58,65 нашої доби. Середня відстань Меркурія від Сонця становить 57,9 млн. км, а зоряне обертання навколо Сонця робить за 88 днів.


Слайд #4
Планету названо на честь римського бога Меркурія, послідовника грецького Гермеса та вавилонського Набу. Давні греки часів Гесіода назвали Меркурій «Στίλβων» (Стилбон, блискучий). До V століття до н. е. греки вважали, що Меркурій, видимий на вечірньому та вранішньому небі — це два різні об'єкти.


Слайд #5
Планета майже завжди залишається схованою й променях ранкової або вечірньої заграви і бачити її в наших широтах вдається рідко. Тому про її природу знають дуже мало.


Слайд #6
Спостерігати Меркурій дуже важко. Поляризація дослідження дають можливість вважати, що за своєю природою, як і за розміром Меркурій схожий на Місяць.


Слайд #7
Проходження Меркурія трапляються в середньому 13 раз за століття; вони бувають тільки в травні і листопаді; останнє проходження спостерігалося 14 листопада 1953 року.


Слайд #8
У Меркурія супутників не знайдено. Помітною відмінністю є мала кількість западин, подібних до місячних „ морів”.


Слайд #9


Слайд #10


Слайд #11
Несподівано було виявлено магнітне поле Меркурій, напруженість якого становить близько 1% напруженості магнітного поля біля поверхні Землі


Слайд #12
Швидкість обертання Меркурія вище, ніж в інших планет. З за швидкості свого обертання і найкоротшої з усіх великих планет орбіти, у Меркурія найкоротший рік: із середньою швидкістю 48 км/сек він робить повний оборот навколо Сонця за 88 днів земної доби. За цей час планета робить всьго півтора обороту навколо своєї осі.


Слайд #13
Орбіта Меркурія дуже витягнута: перигелій дорівнює 46 мільйонам км від Сонця, а афелій - 70 мільйонів км.


Слайд #14


Слайд #15
Цікаві факти
Меркурій — найшвидша планета в Сонячній Системі, вона рухається орбітою навколо Сонця з середньою швидкістю 47,87 км/с, що майже вдвічі більше швидкості Землі. Тому один рік на Меркурії становить усього 87,99 днів.
Меркурій — вельми складний об'єкт для спостереження у високих широтах Землі через те, що він завжди спостерігається при сході або заході Сонця. Існує історія про те, що Микола Коперник, спостерігаючи астрономічні об'єкти в умовах північних широт та туманного клімату Прибалтики, жалкував, що за все життя так і не побачив Меркурія. У низьких широтах Меркурій спостерігається краще.
З усіх планет, видимих неозброєним оком, лише Меркурій не має власного штучного супутника.


Слайд #16
На Меркурії не існує пір року. Поряд з полюсами є ділянки, до яких сонячні промені не доходять ніколи. Дослідження, здійснене радіотелескопом Аресібо, дозволяє припустити, що в цих холодних та темних зонах є льодовики. Льодовиковий шар може досягати 2 м і вкритий шаром пилу.


Слайд #17
Отже, Меркурій - це царство пустель. Одна його половина - гаряча кам'яна пустеля, інша половина - крижана пустеля, бути може, покрита замерзлими газами.


Слайд #18
Дякую за увагу!