Презентація "Найбільші обсерваторії світу"

+2
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Найбільші обсерваторії світу"
Слайд #1
Найбільші обсерваторії світу


Слайд #2
Зміст
Вступ
Найпростіші обсерваторії
Стоунхендж
Перші обсерваторії
Облаштування обсерваторій
Типи обсерваторій
Найбільші обсерваторії світу


Слайд #3
Вступ
Обсерваторія — наукова установа, в якій за допомогою особливих інструментів виконують астрономічні, магнітні, сейсмологічні, метеорологічні та інші спостереження, а також обробляють одержані результати.


Слайд #4
Найпростіші обсерваторії виникли у стародавні часи для спостережень за небом у зв'язку з потребами передбачати зміни погодних умов для ведення сільського господарства.


Слайд #5
Стоунхендж - обсерваторія, створена ще в кам'яному столітті. Ця споруда була одночасно і храмом, і місцем для астрономічних спостережень.


Слайд #6
Перші обсерваторії сучасного типу стали будуватися в Європі після того, як був винайдений телескоп - в XVII столітті. Перша велика державна обсерваторія - Паризька. Вона була побудована в 1667 році.


Слайд #7
Облаштування обсерваторій
Для сучасних обсерваторій характерним видом є будівля циліндричної або багатогранної форми. Це вежі, в яких встановлені телескопи. Сучасні обсерваторії оснащені оптичними телескопами, розташованими в закритих куполоподібних будівлях, або радіотелескопами. Обсерваторії звичайно розташовуються далеко від міст, в кліматичних зонах з малою хмарністю і по можливості на високих плато.


Слайд #8
Типи обсерваторій
Астрономічні
Радіоастрономічні
Вулканологічні
Фізичні


Слайд #9
Найбільші обсерваторії світу
Обсерваторія ALMA
Обсерваторія Мауна-Кеа
Обсерваторія Паломар
Обсерваторія Сфінкса
Обсерваторія Маунт-Вілсон
Обсерваторія «Близнюки»
Європейська південна обсерваторія
Національна радіологічна астрономічна обсерваторія


Слайд #10
Обсерваторія ALMA
Велика міліметрова антена Атакама (Atacama Large Millimeter Array) (ALMA) це масив радіотелескопів розміщених у пустелі Атакама, що знаходиться у північній частині Чилі.


Слайд #11
Обсерваторія Мауна-Кеа
Обсервато́рія Ма́уна-Ке́а— обсерваторія, розташована на вершині вулкану Мауна-Кеа, 4 205 м над рівнем моря в США, на острові Гаваї, заснована у 1967.


Слайд #12
Обсерваторія Паломар
Паломарська обсерватóрія — приватна обсерваторія в Сан-Дієго, Каліфорнія за 145 км на південний схід від Маунт-Вілсонівської обсерваторії, на горі Паломар.


Слайд #13
Обсерваторія Сфінкса
Обсерваторія Сфінкса - це обсерваторія, розташована на висоті більше 3 тисяч метрів. Всередині неї розміщуються 4 лабораторії.


Слайд #14
Обсерваторія Маунт-Вілсон
Маунт-Вілсон - астрономічна обсерваторія на горі Вільсон, на північний захід від Лос-Анджелеса, Каліфорнія.


Слайд #15
Обсерваторія «Близнюки»
Обсерваторія «Близнюки» - два телескопи. Інфрачервоний телескоп Південний Близнюк і його брат Північний Близнюк. Потужні обсерваторії належить сімом країнам.


Слайд #16
Європейська південна обсерваторія
Європейська південна обсерваторія ESO - міждержавна науково-дослідна організація в галузі астрономії, яка включає в себе 14 європейських країн та Бразилію.


Слайд #17
Національна радіологічна астрономічна обсерваторія
NRAO – державний дослідницький центр в США, до складу якого входять ряд найбільших радіотелескопів, зокрема, найбільший у світі 100-метровий повноповоротний радіотелескоп в Грінбенке


Слайд #18
Підготувала:
учениця 11-Б класу
ліцею №15
м.Чернігова
Самоненко Ольга