Презентація "Світ Галактик. Проблеми космології"

+2
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Світ Галактик. Проблеми космології"
Слайд #1
Світ Галактик. Проблеми космології


Слайд #2
Галактики - це великі зоряні системи, в яких зірки пов'язані один з одним силами гравітації. Існують галактики, що включаютьтрильйони зірок.


Слайд #3
Наша Галактика – Молочний Шлях або Чумацький Шлях, також досить велика. Її маса дорівнює приблизно 200 х 109 мас Сонця.


Слайд #4
Типи Галактик
S - Спіральна ( Spiral )
C - Компактна ( Compact )
E - Еліптична ( Ellipticals )
I - Неправильна ( Irregular )
D - Карликова ( Dwarf )
L - Лінзоподібна ( S0 )
P - Спеціальна ( Peculiar )
B - З перемичкою ( Barred )
R - Кільцева ( Ring )
M - multiple


Слайд #5
За зміщенням спектральних ліній зрозуміло, що галактики рухаються.  За ефекту Доплера можна оцінити швидкість обертання галактики. Це дозволяє визначити масу галактики.


Слайд #6
У двадцятих роках XX века американськийастроном Едвін Хаббл, спостерігаючи за цефеїд в туманності Андромеди, прийшов до висновку, що вона - позагалактичне об'єкт, і довів існування галактик


Слайд #7
Спіральні галактики
Спіральні галактики можуть бути мальовничі об'єкти у Всесвіті і, на відміну від еліптичних галактик, являють собою приклад динамічності форми. Наша Галактика належить до проміжного типу спіральних галактик Sb.


Слайд #8
Характер руху різних частин галактики різний. Гало і балдж найповільніше рухаються ніж центральна її частина.


Слайд #9
Еліптичні галактики
 Еліптичні галактики виглядають жовтими на відміну від інших галактик, в яких пил відбиває світло молодих зірок блакитного відтінку. Пояснюється це досить просто: через припинення утворення нових зірок блакитного світла від молодих зірок не виходить. А значить спектр кольору визначають вже не молоді червоні гіганти, а інші зірки. Із знайдених найменша і найбільша галактики є еліптичними. Як правило зірка в еліптичної галактиці має вік понад
10 000 000 000 років.


Слайд #10
Великі Магелланові Хмари
Найяскравішими на небі галактиками є Магелланові Хмари.Їх добре видно в Південній півкулі неозброєним оком як дві туманних хмари, подібно до Чумацького Шляху. Світло від Великої Магелланової Хмари йде до нас 170 тисяч років, від Малої - 200 тисяч років.


Слайд #11
Неправильна галактика 
Мала Магелланова Хмара


Слайд #12
У XX столітті великі телескопи виявили, що 5-10% від загального числа галактик мають дуже дивний, спотворений вигляд, так що їх важко класифікувати за Хабблом.  


Слайд #13
Взаємодіюча галактика Колесо
Іноді у таких галактик є гало або перемичка. А іноді мають величезні хвости у сотні світлових років. Для них характерні : змінність, висока потужність, компактне джерело випромінювання.


Слайд #14
Радіогалактика Центавр А (NGC 5128) вважається результатом злиття спіральноїгалактики з еліптичною. Саме тому в цій галактиці так багато пилу.


Слайд #15
Сейфертовська галактика Персей А


Слайд #16
Дякую за увагу!!!