Презентація "Сузір’я Риби"

+4
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Сузір’я Риби"
Слайд #1
Сузір’я Риби
Виконала учениця 11 класу
Гаєвська Зоряна


Слайд #2
Риби - велике, але слабке зодіакальне сузір'я, яке найкраще видно з кінця літа до початку зими. У ньому близько 75 зірок. Тільки три з них яскравіше четвертої зоряної величини . Якщо подумки з'єднати самі яскраві зірки лініями, то вони утворюють характерну геометричну фігуру сузір'я Риб: гострий кут, одна сторона якого дивиться напівніч, а інша - на захід


Слайд #3
Сузір’я риб складається з досить слабких зірок, найяскравіша з яких зветься Аль Риша - «мотузка»: вона перебуває в тому місці, де зв'язані вузлом стрічки, що йдуть від північної і південної риб.
Це сузір’я відоме ще з стародавніх часів. Включене до каталогу зоряного неба Альмагест давньогрецьким астрономом Птолемеєм у 2 столітті.


Слайд #4
Якщо найяскравіші зірки з'єднати лініями, вони утворюють характерну
 геометричну фігуру сузір'я Риб: гострий кут з вершиною вточці знаходження зірки α Риб. Одна сторона кута направлена ​​на північ  і завершується малим трикутником, створюваним трьома слабкими зірками. Інша сторона дивиться на захід і закінчується подовженим п'ятикутником з п'яти відносно яскравих зірок. Трохи на захід від західної вершини п'ятикутника знаходиться зірка β Риб - друга за яскравістю в сузір'ї.


Слайд #5
Походження назви цього сузір'я дуже древнє й, очевидно, пов'язане з фінікійською міфологією.
Існує, однак, грецька версія, подібна до легенди про Козерога.
Афродіта і її син Ерот ішли по березі ріки, але, перелякані Тифоном, кинулися у воду й перетворилися в риб. Афродіта перетворилася на південну Рибу, а Ерот - в північну.


Слайд #6
Ще одна легенда розповідає, про неземне кохання :

“…Розкололася скеля, що придавила Акида. Але юнака під нею не було. На місці його загибелі піднявся високий очерет, а з ущелини в землі бив прозорий потік. Галатея не в силах була розстатися зі своїм коханим. Вона заблагала богів, щоб вони навіки з'єднали її з Акидом, і кинулася в прозорі води потоку. Ріка скипіла, і от за течією поплили дві риби. Це були Акид і Галатея. Боги витягли з води двох риб і піднесли їх на піднебіння. Там вони залишили їх у вигляді сузір'я Риб, що нагадує людям про любов Акида й Галатеї.»


Слайд #7


Слайд #8