Презентація "Небесні світила"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Небесні світила"
Слайд #1
Небесні світила
Підготували
Машталер Людмила,
Субота Ірина


Слайд #2
Місяць
Почнемо зі світила, яке знаходиться найближче до Землі


Слайд #3
єдиний супутник нашої планети
обертається навколо Землі за своєю орбітою.Повне коло робить за 29,5діб
діаметр Місяця майже в 4 рази менше діаметра Землі


Слайд #4
Вперше люди побували на Місяці у 1969 році на кораблі Аполлон-11
Командир — Ніл Армстронг
Пілот командного модуля — Майкл Коллінз
Пілот місячного модуля — Е.Одрін молодший


Слайд #5
.
Люди вперше побачили темну сторону Місяця тільки в 1959 році, коли станція «Місяць 3» зробила її знімки.
Це темний, ніколи не видимий з Землі бік Місяця


Слайд #6
Фази Місяця — зміни видимої з Землі освітленої частини місячної поверхні. Внаслідок змін взаємного розташування Сонця, Землі та Місяця фази постійно змінюються.


Слайд #7
Давні люди вважали, що небесні світила — то очі божеств.


Слайд #8
Місяць за давніми уявленнями, мав величезний вплив не тільки на земну природу та господарські процеси, а й на життя самої людини.


Слайд #9
У загадках місяць набуває найхимерніших метафоричних форм: від рогатого пастуха, лисого вола чи коня — до гори, шматка золота, окрайця хліба, червоної сковороди й золотої комори.


Слайд #10
Цікаво, що плями на місяці “обговорюються” в легендах багатьох народів світу. Одні на місяці бачили “місячного” чоловіка — “ірій хасаву”, нівхи й татари — жінку, яку боги відіслали на місяць за недобропорядність.


Слайд #11
А ось у Сонці люди побачили в сонці відблиск Божого лику. Отже, сонце символізує знання, справедливість, милосердя, переможця неправди і всілякого зла.


Слайд #12
“Не кривися з праведного сонечка, не кидай на сонце грудками, бо Бог хліба не дасть. І пальцем не показуй на сонечко, бо око йому виколеш, не плюй на сонце, бо буде тьма над нами. Бог поставив святе світило, воно так само може покарать, як і Господь”.


Слайд #13


Слайд #14
Інше втілення сонця — образ жіночий, образ господині-дружини місяця, матері зірок. Цей образ з’явився, як вважають учені, за часів матріархату.


Слайд #15
Час, пору дня можна було визначити за сонцем, за розташуванням його над обрієм: досвіток, ранок, полудень, вечір.


Слайд #16
Сам коровай є символом сонця. Багато весняних танців також відтворювали рух сонця денним та річним колом, заворожуючи його на врожай, на добро, підтримуючи одвічні космічні ритми.


Слайд #17
Нині про Сонце відомо набагато більше…


Слайд #18
Со́нце (лат. Sol) - центральне тіло Сонячної системи, розпечена плазмова куля, типова зірка-карлик спектрального класу G2. Земля та сім інших планет оберта-ються навколо Сонця. Крім них навколо Сонця обертаються комети, астероїди та інші дрібні об'єкти.


Слайд #19
Маса = 2.1030кг,
Діаметр = 1,392.106 км,
Середня густина 1,416.103 кг/м3,
Об'єм = 1,41.1018 км3 ,
Поверхневе прискорення (тяжіння)= 273,95 м/с−2
Ефективна температура поверхні (фотосфери) біля 6000 К. 
Період обертання (синодичний) змінюється від 27 діб на екваторі до 32 діб біля полюсів


Слайд #20
Водночас Сонце - найближча до нас зоря, в якої, на відміну від усіх інших зірок, можна спостерігати диск, і за допомогою телескопа вивчати на ньому дрібні деталі, розміром до кількох сотень кілометрів. Це типова зоря, тому її вивчення допомагає зрозуміти природу зірок взагалі.


Слайд #21
Цікаві факти


Слайд #22
Зоря́ (також Зірка, грец. hoi Asteres) — велетенське розжарене, самосвітне небесне тіло, у надрах якого ефективно відбуваються (або відбувались) термоядерні реакції. 


Слайд #23
Литовці уявляли ранню зорю у вигляді дівчини, яка розпалює Сонцю вогонь, а вечірню зорю — як іншу дівчину, яка той вогонь гасить. Давні греки вважали, що зоря сидить на золотому троні, вбрана в червоні та золоті шати.


Слайд #24
Також вживаються назви Молочний шлях і Галактика (з великої літери)
Божа дорога — давня українська назва Чумацького Шляху. Цією дорогою нібито у золотій колісниці їздить пророк Ілля і гримить, метаючи золоті стріли блискавиць у демонів
Зорі складають галактики
Чумацький шлях


Слайд #25
За легендою птахам Чумацький шлях вказує, куди летіти до вирію. По землі ж, орієнтуючись на зоряну дорогу, можна потрапити до Криму.


Слайд #26
Сузір'я — групи зір, взаємне розташування яких складає якусь фігуру чи контур.
Назви сузір`ям давали ще давні греки.
Деякі відомі сузір`я


Слайд #27
По зорях, Сонцю і Місяцю люди також орієнтувалися на місцевості. Сонце було основним мірилом визначення часу вдень. Для цього спостерігали як за світилом, так і вимірюючи довжину власної тіні.