Презентація "Астрономія. Основні поняття"

-1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Астрономія. Основні поняття"
Слайд #1
Астрономія. Основні поняття
Учениці 10Б класуЗапорізького ліцею №34 Бойко Валерії


Слайд #2
Зміст
Астрономія, як фундаментальна наука
Галактика
Сонце
Сонячні спалахи
Планета Земля
Сонячні затемнення
Луна, як супутник Землі


Слайд #3
Астрономія, як фундаментальна наука.
зміст


Слайд #4
Можна сказати, що сучасна астрономія утримується на трьох «китах»:
Потужна світлоприймальна техніка
Вся сукупність законів, ідей і методів теоретичної фізики, встановлених і розроблених за останні триста років
весь складний і різноманітний математичний апарат у поєднанні з можливостями сучасної обчислювальної техніки
зміст


Слайд #5
Наша галактика
Молочний Шлях - це відносно яскрава сріблясто-біла смуга на зоряному небі, яку давні греки назвали «галактикос»
Панорамиа) Панорама Млечного Пути, сделанная
в Долине Смерти, США, 2005 год.
Б) Панорама южного неба, сделанная
около обсерватории Параналь, Чили, 2009 г.
зміст


Слайд #6
Сонце
Сонце — центральне світило у Сонячній системі. Події та явища, що відбуваються на ньому, значною мірою визначають процеси, які відбуваються на планетах, зокрема і на планеті Земля.
Водночас Сонце — типова жовта зоря серед багатьох мільярдів інших, що населяють нашу Галактику. Завдяки винятковій близькості до Землі Сонце — єдина зоря, на поверхні якої ми бачимо окремі деталі і чиї властивості порівняно з іншими зорями добре вивчені.
зміст


Слайд #7
Сонячні спалахи
зміст


Слайд #8
Планета Земля
Земля - ​​третя від Сонця планета. П'ята за розміром серед усіх планет Сонячної системи. Вона є також найбільшої по діаметру, масі і щільності серед планет земної групи.
Наукові дані вказують на те, що Земля утворилася з сонячної туманності близько 4,54 мільярда років тому і незабаром після цього придбала свій єдиний природний супутник - Місяць.
Приблизно 70,8% поверхні планети займає Світовий океан, решту поверхні займають континенти й острови.
Земля взаємодіє (притягується гравітаційними силами) з іншими об'єктами в космосі, включаючи Сонце і Місяць. Земля обертається навколо Сонця і робить навколо нього повний оборот приблизно за 365,26 сонячної доби - сидеричний рік
зміст


Слайд #9
Сонячна доба - проміжок часу, за який небесне тіло здійснює 1 оборот навколо своєї осі щодо центру Сонця.
Коливання тривалості сонячних діб призводить до того, що справжній сонячний час також коливається щодо середнього сонячного часу. А саме: в результаті накопичення відхилень тривалості сонячних діб від 24 годин сонячний годинник поспішають або відстають в залежності від моменту відліку.
зміст


Слайд #10
Сонячні затемнення
Сонячне затемнення - астрономічне явище, яке полягає в тому, що Місяць закриває (затьмарює) повністю або частково Сонце від спостерігача на Землі. Сонячне затемнення можливо тільки в молодика, коли сторона Місяця, звернена до Землі, не освітлена, і самого Місяця не видно. Затемнення можливі, тільки якщо молодик відбувається поблизу одного з двох місячних вузлів (точки перетину видимих ​​орбіт Місяця і Сонця), не далі ніж приблизно в 12 градусах від одного з них.
Тінь Місяця на земній поверхні не перевищує в діаметрі 270 км, тому сонячне затемнення спостерігається тільки у вузькій смузі на шляху тіні.
зміст


Слайд #11
Луна, як супутник Землі
Місяць - природний супутник Землі. Найближчий до Сонця супутник планети, так як у найближчих до Сонця планет, Меркурія і Венери, супутників немає. Другий за яскравості об'єкт на земному небозводі після Сонця і п'ятий за величиною природний супутник планети Сонячної системи. Середня відстань між центрами Землі і Місяця - 384 467 км (0,002 57 а. Е., ~ 30 діаметрів Землі).
зміст


Слайд #12
Приятного вивчення АсТрОнОмІї !
зміст