Презентація "ЗОРЯНІ СКУПЧЕННЯ ТА АСОЦІАЦІЇ"

+5
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "ЗОРЯНІ СКУПЧЕННЯ ТА АСОЦІАЦІЇ"
Слайд #1
ЗОРЯНІ СКУПЧЕННЯ ТА АСОЦІАЦІЇ


Слайд #2
ЗОРЯНЕ СКУПЧЕННЯ
Зоряне скупчення — гравітаційно зв'язана група зірок, що має загальне походження і рухома в гравітаційному полі галактики як єдине ціле.За своєю морфологією зоряні скупчення історично поділяються на два типи: розсіяні і кулясті.


Слайд #3
РОЗСІЯНІ ЗОРЯНІ СКУПЧЕННЯ
Розсіяні зоряні скупчення складаються з декількох десятків, сотень, іноді тисяч зір і мають неправильну форму.
Вони, як правило, складаються з щільної серцевини, оточеної більш розсіяною «короною» з зірок. Діаметр серцевини зазвичай складає 3-4 св. м., а корони - 40 св. л.


Слайд #4
КУЛЯСТІ ЗОРЯНІ СКУПЧЕННЯ
Кулясті зоряні скупчення мають сферичну або злегка сплюснуту форму діаметром до 300 св. р. Вони налічують сотні тисяч і навіть мільйони зір, які групуються до центра.
Усы кулясті скупчення розташовуються сферично-симетрично відносно центра Галактики, помітно концентруючись навколо нього.


Слайд #5
ВІДМІННОСТІ
У розсіяних зоряних скупченнях багато масивних яскравих зір, а також змінних, спалахуючих та зір з незвичайним хімічним складом. Червоних гігантів і надгігантів там практично немає. Вік розсіяних скупчень у середньому становить лише 1 млрд років.
Кулясті скупчення в більшості складаються з зір маломасивних, на пізніх етапах еволюції. Вік кулястих скупчень оцінюють у 10-12 млрд років.


Слайд #6
ЗОРЯНІ АСОЦІАЦІЇ
Зоряні асоціації — угрупування гравітаційно непов'язаних або слабопов'язаних між собою молодих зір (віком до декількох мільйонів років), об'єднаних спільним походженням.
За типом зоряного населення асоціації поділяють на:
OB-асоціації, що здебільшого складаються з гарячих зір спектральних класів O та B;
T-асоціації, характерні об'єкти яких — змінні зорі типу T Тельця.


Слайд #7
На відміну від молодих розсіяних скупчень зоряні асоціації мають більші розміри — десятки парсек (у ядер розсіяних скупчень — одиниці парсек) — та меншу густину зоряного населення: кількість зір в асоціації становить від кількох десятків до сотень, маса - 102—104 , у той час як розсіяні скупчення налічують сотні тисяч і більше зір.


Слайд #8
ТУМАННІСТЬ


Слайд #9
РОЗСІЯНЕ ЗОРЯНЕ СКУПЧЕННЯ


Слайд #10
ТУМАННІСТЬ


Слайд #11
КУЛЯСТЕ ЗОРЯНЕ СКУПЧЕННЯ


Слайд #12
РОЗСІЯНЕ ЗОРЯНЕ СКУПЧЕННЯ


Слайд #13
КУЛЯСТЕ ЗОРЯНЕ СКУПЧЕННЯ


Слайд #14
ТУМАННІСТЬ


Слайд #15
РОЗСІЯНЕ ЗОРЯНЕ СКУПЧЕННЯ


Слайд #16
ТУМАННІСТЬ