Презентація "Зоряні скупчення та асоціації"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Зоряні скупчення та асоціації"
Слайд #1
Зоряні скупчення та асоціації


Слайд #2
Зоряне скупчення — гравітаційно зв'язана група зірок, що має загальне походження і рухома в гравітаційному полі галактики як єдине ціле.
Скупчення зірок M 80


Слайд #3
. Деяка частина зір Галактики об’єднана в скупчення, тобто в групи, які пов'язані між собою взаємним тяжінням і тому, рухаються в просторі як єдине ціле. Розрізняють два види зоряних скупчень: розсіяні та кулясті.


Слайд #4
Розсіяні зоряні скупчення складаються з декількох десятків, сотень, іноді тисяч зір, що мають неправильну форму. Їхні діаметри становлять 10-20 світлових років.
Розсіяне зоряне скупчення Плеяди


Слайд #5
Розсіяне зоряне скупчення — гравітаційно пов'язана група зір I типу зоряного населення. Їх середню масу оцінюють у 300 M☉. У структурі виділяють ядро, діаметр якого не перевищує 30 пк і корону, діаметр якої в 2—10 разів більший за діаметр ядра.


Слайд #6
Кулясті зоряні скупчення мають сферичну або злегка сплюснуту форму. Вони налічують сотні тисяч і навіть мільйони зір, які групуються до центру.
 Кулясте скупчення NGC 6121


Слайд #7
Кулясті скупчення є колективними членами нашої Галактики і входять до її сферичної підсистеми: вони обертаються навколо центра масГалактики сильно витягнутими орбітами зі швидкостями  200 км/с та періодами обертання 108—109 років.
Кулясті скупчення нашої Галактики
 Діаграма колір-зоряна величина кулястого скупчення M3.


Слайд #8
Кулясті скупчення в інших галактиках
В інших галактиках (наприклад, Магелланових Хмарах), спостерігаються й відносно молоді кулясті скупчення.


Слайд #9
Зоряні асоціації — угрупування гравітаційно непов'язаних або слабопов'язаних між собою молодих зір (віком до декількох мільйонів років), об'єднаних спільним походженням.


Слайд #10


Слайд #11
Дякую за увагу
Виконала Скакалова Олександра 11-А