Презентація "Астрономічні обсерваторії"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Астрономічні обсерваторії"
Слайд #1
Виконала учениця 11-А класу
Родіонова Євгенія
Астрономічні обсерваторії


Слайд #2
План
1.Що таке астрономічна обсерваторія?
2.Спеціалізація астрономічних обсерваторій
3.Наземна обсерваторія ALMA
4.Європейська південна обсерваторія
5.Список використаної літератури


Слайд #3
Астрономічна обсерваторія - науково-дослідна установа, в якій проводять спостереження за небесними світилами, вивчають їх і обробляють одержані результати. Першу державну обсерваторію (тобто таку, що фінансувалася державою) було засновано у 1671 р. в Парижі.


Слайд #4
Розрізняють 5 видів обсерваторій:
Астрометричні
Астрофізичні
Сонячні
Наземні та космічні 


Слайд #5
Наземна обсерваторія ALMA
Астрономічна обсерваторія розташована в самому сухому місці планети, пустелі Атакама на півночі Чилі,на висоті більше 5 тис. м над рівнем моря.Повітря тут настільки розріджене,що атмосфера мінімально спотворює отриману з космосу картинку


Слайд #6
Вона складається з 66 антен, що працюють в міліметрових і субміліметрових діапазонах довжин хвиль. У роботі однойменного телескопа використані радіотехнології, що дозволяє досліджувати світлові хвилі занадто далекі і тому недоступні людському оку і занадто холодні для розпізнавання інфрачервоним аналогом


Слайд #7
Телескоп дає можливість астрономам побачити найтемніші і холодні "закутки" космічного простору - області формування галактик, утворення зірок і планет. Посилені і оцифровані сигнали з усіх параболічних антен будуть по оптоволоконнії лінії надходити в центр обробки, піддаватися аналізу на суперкомп'ютері.


Слайд #8
Телескоп може робити у 10 разів кращі знімки, ніж телескоп НАСА Хаббл. Творці ALMA сподіваються за допомогою телескопу побачити процеси формування галактик і зірок.


Слайд #9
Європейська південна обсерваторія ESO є міждержавною науково-дослідною організацією в галузі астрономії, яка включає в себе й фінансується чотирнадцятьма європейськими країнами та Бразилією.


Слайд #10
Все обладнання для астрономічних спостережень зосереджено в Чилі внаслідок необхідності вивчати об'єкти південного неба й завдяки унікальним атмосферним умовам в пустелі Атакама, які є ідеальними для астрономічних спостережень. ESO оперує трьома великими обсерваторіями:
Ла-Сілья


Слайд #11
Обсерваторія Паранал
Дуже Великий Телескоп є основним інструментом на обсерваторії Паранал. Він складається з чотирьох майже ідентичних телескопів з діаметром зеркала 8.2 метра та чотирьох пересувних допоміжних телескопів з зеркала 1.8 метра.


Слайд #12
Обсерваторія Лано де Чайнантор
Тут розміщено субміліметрові телескопи APEX (Атакама Експеримент Pathfinder) та ALMA (Велика міліметрова антена Атакама), перебуває на сьогоднішній день ще в стані будівництва


Слайд #13
Знімки телескопів Європейської південної обсерваторії:
Нову фотографію галактики NGC 1187 (на фото) Вона в сузір’ї Ерідана, на відстані близько 60 млн світлових років від Землі. Нове зображення є найчіткішим і найбільш докладним з існуючих.


Слайд #14
Два незвичайних зореутворення у Великій Магеллановій хмарі зафіксував телескоп Європейської південної обсерваторії.


Слайд #15
Список використаної літератури:
http://www.rate1.com.ua/ua/nauka/1206/
http://uk.wikipedia.org
http://ipress.ua/photo/u_chyli_zapratsyuvala_naypotuzhnisha_observatoriya_svitu_16969.html
http://cikave.org.ua/space/alma-vidkryvhttpcikave-org-uawp-adminpost-new-phpaje-ochi/


Слайд #16
Дякую за увагу!