Твір на тему: «У чому сенс життя»

+66

У чому сенс життя? Про це замислювалися і грецькі філософи, і східні мудреці, і сучасні вчені. «Для чого я живу?» - це питання хоч раз ставила собі всяка думаюча людина.

Знайти відповідь на питання «У чому сенс життя?» - значить визначити його мету, призначення. Я вважаю, що залежно від того, яку мету ви переслідуєте на тому чи іншому життєвому етапі, змінюється і сенс вашого життя. Якщо в 25 років ви поставили собі завдання заробити якомога більше грошей, з кожною новою великою угодою зростає відчуття, що життя повне сенсу. Але якщо через двадцять років ви виявите, що заробили гроші, проте не досягли гармонії в сімейних відносинах, то минулі роки здаватимуться вам безглуздими або, принаймні, такими, що мали сенс лише частково. Одне ясно: життя людини повинне мати сенс, тобто мету, нехай навіть і минущу.

Життя без сенсу означає, що людина позбавлена ​​глибокої внутрішньої мотивації, а це робить її слабкою. Слабкість, відсутність мети заважають людині чинити опір несприятливим життєвим ситуаціям, взяти власну долю у свої руки. Така людина стає легко керованою – відсутність сенсу життя позбавляє її міцних життєвих критеріїв. Свої цілі і бажання людина часто підміняє чужими. В результаті страждає її індивідуальність, не проявляються в належній мірі здібності і таланти.

Психологи відзначають, що небажання або неможливість знайти сенс життя лежать в основі багатьох психічних розладів і хвороб, депресій, неврозів, є однією з причин самогубств, злочинності, алкоголізму та наркоманії. Тому будь-яка людина завжди, свідомо чи ні, але прагне знайти для себе завдання в полі життя. Поступово вся ця карусель минущих цінностей і бажань наближає людину до відповіді на головне питання: «У чому сенс життя – у чому сенс усіх смислів і мета всіх цілей?».

Відповідь на це питання кожна людина приречена шукати сама – як шляхом інтелектуальних досліджень, так і на основі життєвого досвіду. Існує навіть точка зору, що сенсом життя є пошук сенсу життя. Однак, слідом за найбільшими мислителями можна вважати, що об'єктивний сенс життя все ж існує. Життя людини має призначення. І секрет щастя чи нещастя людини безпосередньо пов'язаний з тим, в якій мірі її життя відповідає цьому призначенню.

Ну так в чому ж полягає сенс життя? Це гармонійне поєднання мрій, можливостей і реальностей. У цьому випадку спочатку оточуючі, а потім і сама людина виховує в самій собі моральні якості, які можна вдосконалювати все своє життя. Потім усвідомлено ставить перед собою чітку мету професійного вибору та слідує їй, трудячись старанно і наполегливо. При цьому вона не відчуває ніякої напруги, тому що життя приносить їй задоволення. Вона щаслива, вона затребувана, вона любить і любима, вона реалізувалася. Вона точно знає відповідь на запитання: «У чому сенс життя людини?».

Виграй GTA5!