Твір на тему: «Своєрідність стилю та мотивів поетичних творів С. Жадана»

Сміх, що має до мене назавтра прийти,
розпізнаю сьогодні поміж плачу я.
За хвилину до того, як з'явишся ти, –
я тебе передчую.

Український сучасний поет Сергій Жадан став відомий читачам як один з засновників літературної організації харківських поетів «Червона Фіра», що була створена у 1991 році. За основу своєї творчості поети цієї спілки взяли неофутуризм, що і визначило концепцію творчості самого С. Жадана.

Його поетична творчість стала ще одним підтвердженням того, що українська література на пострадянському просторі продовжила жити і розвиватися. Хвиля постмодернізму початку 90-х років минулого століття стала своєрідним марш-кидком. Молоді поети і письменники України заговорили настільки потужно, немовби очікували тієї жаданої миті, коли отримали можливість сказати те, що їх переповнювало, особливо після розвалу СРСР.

Як зазначають літературні критики, у своїй поетичній творчості зумів гармонійно поєднати українську поетичну традицію під назвою «семенківська» з сучасними субкультурами, зокрема з панком і роком. Його поезії є підставою для літературних дискусій, які тривають й сьогодні.

Найбільш оригінально про творчість С. Жадана висловився О. Бойченко: «І до вбивства силаботоніки був дуже сильним поетом, але тепер, остаточно освоївши вірші, що за своєю структурою нагадують хмари, став тим, ким його хотіла бачити історія культури початку століття: її безнадійно застудженим горлом». Оскільки С. Жадан докладно вивчав творчість М. Семенка, то, природно, що більшість його поезій написані під впливом саме цього майстра, який став взірцем українського футуризму найвищого рівня.

Прозові твори С. Жадана характеризуються постмодерністською грою слів і їх значень. Митець ніколи не ставить собі за мету просто подобатися читачам, він пише свої твори, ніби звертаючись до всіх разом: ось так я бачу навколишній світ, ось такий я є і живу я серед вас.

Творчість С. Жадана схожа на калейдоскоп спротиву, заперечень, переживань, думок і почуттів. Він весь час знаходиться у пошуку і прагне бути зрозумілим усіма, адже сучасна молодь зовсім по-іншому дивиться на перетворення, які відбуваються у нашому суспільстві.

Як сказав П. Загребельний, «Жадан жадає коли не вистрибнути, то бодай виповзти за межі крейдяного кола того маразму, в якому було приречене народитися, а тоді й жити покоління нашого автора».

Виграй GTA5!