Твір на тему: «Спогади про рідну Україну поета-емігранта І. Кочуровського»

Невже весь вік чужих осель пороги
Топтати на чужині?
Чи ще простелиться у рідний край дороги
Колись мені?

Український поет і вчений Ігор Кочуровський народився в Ніжині, а зараз мешкає в Мюнхені. Він є автором небагатьох, але надзвичайно талановитих поетичних збірок, антологій і перекладів.

Родина Кочуровських емігрувала з України у двадцяті роки минулого століття і довгий час проживала в Аргентині. Після смерті батьків І. Кочуровський, пройшовши важкий життєвий шлях, волею долі опинився у Мюнхені та там і залишився.

Основною темою поетичних творів І. Кочуровського стала тема спогадів про рідну Україну. Головний герой його поезій – мандрівник, який покинув рідну землю, а інколи – бандурист, що подорожує невідомими країнами. Познайомившись з творчістю поета, можна прийти до висновку, що його постійно переслідує передчуття близької смерті.

Тема ностальгії і втечі – одна з вічних тем у світовій літературі і поезії, яка різними митцями трактувалася і трактується по-різному, з урахуванням обставин і причин такої «втечі». Якщо брати І. Кочуровського, то його «втеча» – реальна. Його ліричний герой тікає від жахіття тоталітарного режиму комуністичної влади. Його вірші сповнені філософськими роздумами про те, як було б правильно: забути про непривітливу рідну землю або не зрікатися Батьківщини, яку маєш покинути, і пам’ятати її усе життя навіть попри те, що жити в ній не можеш. Крім того, поет розмірковує у тому ж дусі про те, приймати чужину як Батьківщину, чи ні.

Ліричний герой І. Кочуровського все ж знаходить красу навіть в чужому краї і приходить до висновку, що «Краса не є своєю чи чужою – вона лише одна». Хоча спогади про рідний край часом і заперечують цю істину, але «втеча» триває, і герой поезій відчуває себе мандрівником, який знаходиться у пошуках «потаємних брам».

І. Кочуровський став продовжувачем традицій українського неокласицизму, започаткованого в українській літературі М. Зеровим та його однодумцями. Можливо, цим і пояснюється, що ліричний герой однієї зі збірок поета під назвою «В далекій гавані» свій останній притулок знаходить «в царстві Смерті» – на цвинтарі.

А взагалі, головним героєм лірики І. Кочуровського є душа. У його віршах багато філософії. Наприклад, поет стверджує думку, що шлях до добра освічується Богом, шлях до зла – дияволом, а добро і краса будуть жити, доки буде існувати людина і світ.

Батьківщина невидимою ниткою притягує І. Кочуровського до себе, пригортає його до свого лона. І так буде завжди! Так чи варто тоді було покидати межі рідного краю?! Щоб запобігти ностальгії, може краще тут, на рідній землі, сіяти «розумне, добре, вічне»?!