Твір на тему: «Класичний патріотизм і його вияви»

+1

Ніколи не буде в світі спокою, поки ви не виколотите патріотизм з людського роду.
Б. Шоу

Патріот – той, хто любить свою Батьківщину, хто відданий своєму народові, готовий на жертви і подвиги в ім'я інтересів своєї Вітчизни. Так трактує це поняття тлумачний словник. Погоджуся. Адже почуття патріотизму – це прихильність, відданість, любов до своєї землі, свого народу, своєї країни. З'являється воно з народження людини, в глибині її душі, підсвідомості – і тому в явному вигляді, чітко не усвідомлюється. У нормі це спокійне почуття – як рівне, м'яке тепло матері, воно з дитинства і до кінця днів завжди з людиною, хоча і невидимо, додає людині сил, віри в себе.

Патріотизм – це ніжне, щире, приватне почуття, воно буває зі сльозами радості і горя. Але завжди – близьке, моє власне, не нав'язане ніким, а пережите, усвідомлене мною. Патріотизм є відчуття причетності до чогось важливого, рідного, що вкладається в поняття Батьківщина. Тут, напевно, і зароджується це сильне, чисте, щире почуття, яке дуже заразливе. Те, якою виросте людина, залежить від неї самої. У мене виховують почуття патріотизму в класичному, традиційному вигляді на прикладах історії нашої країни.

Мужність, патріотизм і єдність українського народу виявлялися у війні проти Наполеона, патріоти гинули за Україну у Великій Вітчизняній війні, за її свободу вони віддавали своє життя у сталінських таборах... Вони всі були готові на подвиг заради рідної землі...

Якщо порівняти країну з родиною, то всі члени сім'ї повинні жити разом у мирі та злагоді, незважаючи ні на які обставини. Так і в державі народ повинен прагнути до забезпечення благополуччя і процвітання своєї країни, виходячи з відповідальності за свою Батьківщину перед нинішнім і майбутніми поколіннями, усвідомлюючи себе частиною світового співтовариства, а не ставлячи себе вище за інших.

Любов до своєї Батьківщини природна для будь-якої людини, але не всі володіють цим почуттям або, навпаки, переоцінюють його. Прагнучи, як вони вважають, проявляти це почуття до країни, в якій вони живуть, часом забувають, що не у винищуванні, не в приниженні, не в очищенні від «інших» полягає патріотизм.

І на закінчення скажу, що я в чомусь згодна з Бернардом Шоу, бо якщо б люди всієї землі з почуттям справжнього патріотизму і націоналізму рахувалися з думкою інших народів і націй, то був би спокій і мир у всьому світі. А поки ми не навчимося цьому взаємному почуттю – спокою не буде. А з іншого боку – без патріотизму неможна, адже при повному спокої, тобто, при байдужості до свого народу, Батьківщини, може так статися, що і нас, як народу, як нації не буде...

Виграй GTA5!