Твір на тему: «Великдень»

-2

Квітневий ранок. Він ступає на вулиці галасливого міста, даруючи перші теплі промені сонця, перші струмочки, великі брудні калюжі і, нарешті, першу слабеньку травичку. Птахи починають співати все голосніше і веселіше, але людям поки веселитися рано: кінець Великого посту. Все так і кличе тебе веселитися, жити на всю широчінь і в тому ж дусі... але щось зупиняє. Серце, яке секунду тому раділо весняному сонечку, сковує тихий сум. Навіть природа плаче струмочками – потоками скорботи... Щороку перед нашими очима постає преображення навколишнього світу, ніби преображення і очищення душі до Великодня: під товщами снігу показуються листочки, на неживих сухих гілках набухають бруньки. Хіба не диво?

Нарешті, пасхальне Богослужіння! Вночі народ стікається до відкритих навстіж храмів. Небо чисте-чисте, суцільно прикрашене розсипом зірок. Навіть небеса святкують Великдень.

Радість переповнює всіх: чорний одяг священнослужителів змінився на яскраво-червоний. Тихе потріскування свічок, старенькі в нових червоних хустинках.... Так, щастя – воно є.

Перша година... друга... вже підходить до третьої, як раптом з амвона чується переможне:

– Христос Воскрес!

І тут люд радісно відповідає в усі свої сили:

– Воістину Воскрес!

Лунають великодні співи, в храмі, як гуркіт грому, звучать урочисті слова:

– Христос Воскрес!

– Воістину Воскрес!

Спати вже не хочеться. Адже в чотири-п'ять годин ранку починається освячення пасок і яєць. Плетені кошики з дбайливо укладеними в них різнокольоровими яйцями, пишними пасками, прикриті червоними серветками, шикуються в дружні ряди уздовж центральної доріжки. Священик все кропить святою водою, тим самим освячуючи пасхальну трапезу.

На вулиці світло, 5:00 ранку. Лінія горизонту прикрашена рожево-червоною смужкою світанку. Світ святкує Великдень.

І ось приходиш додому. Згадуєш, що весь Великий піст мріяв про великий шматок медового торта і смаженої курки. Нетерпляче береш найбільшу тарілку, накладаєш в неї безліч всякої смакоти, заздалегідь приготованої з вечора, потім задумливо з хвилину дивишся на неї... – ставиш на стіл та йдеш спати.

– Христос Воскрес!

Виграй GTA5!