Твір на тему: «Слово не повинно розходитися з ділом»

-2

Розумна людина повинна відповідати за свої вчинки, тому що вона має свободу вибору і те, як вона вчинить сьогодні, позначиться на її житті завтра. Навіть, якщо вона і не відповість, наприклад, за кримінальною статтею, але в результаті відповість своїм життям. Цікаве висловлювання одного автора: «У молодості людина робить все, щоб найгірша половина його життя була ще сумніше». Наприклад, порушує закони, займається аморальними справами.

Та це ще не все. Важливо, щоб слово людини не розходилося з ділом. Не слід обіцяти того, чого не зможеш виконати, не слід братися за справи, які тобі не під силу. Краще одразу попередити людину, що ти цього не зможеш. У цьому немає нічого соромного, адже людина – не чарівник, і вона не може вміти все на світі. За такий вчинок тебе будуть поважати ще більше.

Ми доволі часто не слухаємо батьків (не завжди батьки бувають хорошими, але як правило, батьки мають більший життєвий досвід і, даючи раду, бажають щастя своїм дітям), причому найчастіше це стосується навчання. Якщо ми не хочемо добре вчитися, потім у нас буде менше шансів знайти хорошу роботу, а некваліфікована робота завжди важче, вона гірше оплачується.

В результаті ми рано втрачаємо здоров'я, біднішими живемо в майбутньому. Але найважливіше – відповідальність перед іншими, про яку сьогодні забула більшість людей. Хоча люди й мають свободу вибору, хіба це означає, що люди не повинні відповідати за кровопролитні війни, за тероризм? За сорок тисяч дітей, вмираючих кожен день від голоду, в той час як на пиво і розваги витрачається стільки грошей, що можна годувати цілий рік усіх голодуючих Африки? Не кажучи вже про те, скільки всього хорошого можна зробити на ті трильйони доларів, які витрачаються на озброєння.

Я не випадково торкнувся таких значних проблем, адже відповідати за свої слова повинні не тільки звичайні люди, а великі політики. І як би їх слова не розходилися з ділом, ми б вже давно жили у сучасному, щасливому цивілізованому суспільстві.

А поки що у всіх у нас ще є вибір – навчитися слухатися оточуючих і відповідати за свої слова і вчинки, перестати творити зло і тим самим зробити свій внесок у створення дійсно гарного і відповідального світу. Або залишитися безвідповідальною людиною і потім відповідати перед людьми за свої погані справи та вчинки.

Виграй GTA5!