Твір на тему: «Проблематика новели М. Хвильового «Я (Романтика)»

+3

За своїм світовідчуттям М. Хвильовий був мрійником і романтиком, тому він божевільно і щиро повірив у «загірну комуну», повірив у те, що вона принесе українському народові світле майбутнє. Письменник з радістю зустрів початок нової щасливої епохи, прославляв нові, революційні ідеї, писав про них радісно і захоплено. Але захоплення М. Хвильового було не дуже тривалим, адже він був занадто чесним і не міг закривати очі на гірку і навіть страшну невідповідність між реальним життям і революційними ідеалами. За переконанням відданий комуніст, М. Хвильовий воював за нове життя для рідної України і одночасно «стріляв» у свою оновлену Батьківщину, як робив це і герой його новели «Я (Романтик)», який підняв руку на найдорожчу для нього людину – рідну матір.

Всі свої сподівання та мрії, всі свої почуття, безпорадність і жах письменник переніс у внутрішній світ головного героя цієї новели – «чекіста і людини». Мабуть, саме тому М. Хвильовий не оминає у новелі проблему невідповідності дійсності та мрій, розбіжності між ідеалами та їх втіленням у реальності.

Головний герой новели «Я (Романтика)» у своєму житті мав дві великі любові. Перша любов – це «загірна комуна», заради створення якої він готовий був, не замислюючись, проливати кров чисельних, здебільшого, невинних жертв, і друга любов – рідна мати, «прообраз Марії». Перша та друга любов головного героя в його душі породжують протистояння добра і зла, яке здіймає тривогу за оточуючий світ і місце людини в ньому.

Перенісши в душу героя новели одвічне протистояння, письменник підіймає у своєму творі не тільки цю важливу проблему, а й проблему істинних цінностей, проблему фанатичної відданості сумнівним ідеалам і проблему гуманності. Під час читання новели виникає багато питань: Хіба можна вважати гуманним ідеал, до якого треба йти антигуманним шляхом? Хіба може будуватися щасливе суспільство ціною людського життя? Хіба можна будь-якими, нехай найсправедливішими, ідеями виправдати вбивство рідної матері? А головне питання, яке ставить автор у новелі – «А чи кожна мета виправдовує засоби?».

На протязі усієї оповіді простежується надзвичайно складна проблема вибору. Будучи чесним чекістом, а при цьому й непоганою людиною, герой постійно знаходиться в стані внутрішньої боротьби, внутрішньої роздвоєності. Та нікуди дітися, бо все одно приходить момент істини, коли герой повинен обрати між революційним обов’язком і синівською любов’ю. І вибір, який врешті-решт він зробив, став для інших попередженням про незворотну втрату істинних людських цінностей.

Виграй GTA5!