Твір на тему: «Український образ світу в поезії Б.-І. Антонича»

-1

Поетична творчість Богдана-Ігоря Антонича є вагомою частиною не тільки української, а й європейської літератури та культури, бо вона виходить до своїх індоєвропейських та європейських коренів, несе у світ українське світосприйняття.

Б.-І. Антонич прожив неповних 28 років, але за цей недовгий час залишив яскравий слід в образотворчому мистецтві, музиці, драматургії і поезії, а в перекладах він був справжнім поліглотом. Поетичні твори цього молодого, але надзвичайного талановитого митця з великим захопленням читала українська молодь, для них Антонич був співцем, який «носив монети зір, як хлоп'я ґудзики в кишенях, і купував за них ночами хвилини натхнення... що в білих рукавичках, з квітами на чорному костюмі відійшов, не закінчивши своїх поем, іншим щасливцям залишивши світ — і кучері, і квіт папороті, що надів перстень смерті й відійшов, щоб довести незнищенність матерії». На жаль, поетові судилася дуже драматична доля, причому не тільки в тому, що помер Антонич у розквіті років. Головна трагедія поета була у повному замовчуванні його творчих надбань, яке тривало набагато довше, ніж він прожив.

Творчі надбання та ім’я Б.-І. Антонича в тих історичних умовах, в яких довелося йому жити , були завідомо приречені до забуття, як були на це приречені імена багатьох інших репресованих або померлих його співвітчизників, що опинилися на іншому березі невеличкої річки Збруч, яка в той час ділила рідну землю на Радянську і Західну Україну. Поет народився і жив у Львові, древньому, незвичайно красивому місті, яке після розпаду Австро-Угорської імперії і Першої світової війни, як і інші західноукраїнські землі, опинився на території Польщі.

Як це не дивно для тогочасних умов, але творчість Б.-І. Антонича формувалася під впливом бароко і романтизму, в його поезіях добре відчувається відгомін французьких сюрреалістів і символістів, а окремі поетичні твори бентежать своєю традиційністю. І добре, що поезія цього талановитого митця стала доступною для наших сучасників, адже вона обов’язково повинна звучати серед поетичної спадщини інших талановитих українських поетів.

Поетичне надбання Богдана-Ігоря Антонича є зразком різнорідності форм, народної поетичності, загальнолюдського звучання творчості, широкої філософської проблематики і вияву світогляду. Все це поставило цього талановитого митця на один щабель з найвизначнішими поетами світового рівня.