Твір на тему: «Чим мене вразив Іван Франко?»

+15

 

Іван Франко – літературознавець, громадський діяч, критик, філософ, учений, теоретик літератури, але особливої уваги заслуговує його літературний доробок, котрий не може нікого залишити байдужим.

«З вершин і низин» – збірка, до якої увійшли вірші, присвячені боротьбі за краще майбутнє народу. Відчуваючи наближення соціальних змін, автор повідомляє про це у своїй збірці. «Гімн» - найвизначніший вірш з цієї збірки, в ньому поет розповідає про повалення царизму, приход нового життя, не дарма автор використовує дієслова минулого часу, роблячи це для того, щоб показати, що перемога над злом – майже звершений факт:

«Повалилась зла руїна,

Покотилася лавина».

В ранній творчості Каменяра звучать мотиви неминучості світлого майбутнього. Рідна Батьківщина займає одне з перших місць у творчості Франка. Так міг написати тільки палкий патріот:

«Ні, хто не любить всіх братів,

Як сонце боже, всіх зарівно,

Той щиро полюбить не вмів

Тебе, коханая Вкраїно!».

«Мій Ізмарагд» – ще одна збірка Франка, яка створена на біблійних легендах, але в ній автор показує свою та народну мораль, і тому додається займенник «мій». Основними мотивами обох збірок були громадянські теми. Дивовижним віршем в цьому збірнику є «Сідоглавому», в якому змальовані різко протилежні погляди на служіння Батьківщині справжнього сина народу і брехливих патріотів:

«Ти, брате, любиш Русь,

Як дім, воли, корови, –

Я ж не люблю її

З надмірної любови».

Незвичайно тепла і щира інтимна лірика Івана Франка, яка входить до збірки «Зів’яле листя». З цієї збірки ми бачимо, що людині властиво все: мужній людині, революційному натхненнику не чуже бути ніжним, тонким ліриком, таким, як Іван Франко. Ніжні рядки цієї збірки проймають до глибини душі. Ліричний герой, по суті своїй, романтик, котрий порівнює українську дівчину з горіховим зерням, червоною калиною. Є в віршах і образи-символи: дубочок кучерявий, червона калина, явір. Герой – з одного боку романтик, з іншого боку – він людина мужня, бо він не дорікає любій за нерозділене кохання, а спробує знайти забуття. Вірші з цієї збірки дуже мелодійні і тому не дивно, що багато з них були покладені на музику. Багато віршів зі збірки «Зів’яле листя» присвячені першому, але нещасливому коханню – Ользі Рошкевич.

Якщо говорити про творчість І. Франка у цілому, можна з впевненістю сказати, що недарма він носить ім’я Каменяра, бо більша частка його поезій – це, все ж таки, політична і громадянська лірика. Та особисто мені більше до душі ліричні твори зі збірки «Зів’яле листя», які вразили мене своїми глибокими та щирими почуттями.

Виграй GTA5!