Твір на тему: «Чи здатна людина виховати самостійно у собі раціональні потреби»

Всяка надмірна потреба людини перетворює її на свого заручника і тим самим блокує інші життєві потреби. Ненажера стає "рабом" харчової поведінки, бо весь його інтелект і почуття спрямовані тільки на одне; той, хто прагне до престижу, приносить всі інші бажання в жертву; той, хто орієнтований на владу і домінування, все життя проводить за тим, що маніпулює людьми і залишається в повній самоті; особистість, поглинена сексуальним потягом, зводить все різноманіття життя до статевого спілкування.

Той, хто не може контролювати свої потреби, знаходиться в постійному стані незадоволення і страждає. Це страждання поглинає всі його сили, яких не залишається для творчості й повноцінного життя. Про таких можна сказати, що це раби власних бажань, адже за відсутності контролю будь-якої потреби людська поведінка набуває рис поведінки залежної людини: нав'язлива концентрація думок і бажань, принесення інших потреб в жертву, стан постійної незадоволеності й відчуття внутрішньої дисгармонії, порушення людських відносин. Єдина відмінність полягає в тому, що передчасна смерть не наступає так рано, як від, скажімо, вживання спиртного, хоча навіть гурмани не рідко дуже швидко приводили свої організми в повний розлад, що завершувався смертю.

Тому кожен повинен подумати над тим, яка його забаганка розвинена надмірно і підпорядковує його індивідуальність, заважає цілісно жити, і як ї послабити. Важливо також подумати і над тими бажаннями, які в повсякденному житті ігноруються. Такими є, скажімо, потреба у праці, в турботі про близьких, потреба в самоті, в самореалізації тощо. Проблема, пов'язана з замкнутістю та некомунікабельністю, також перешкоджає розвитку особистості. Відсутність або слабкий розвиток потреби у наданні допомоги призводить до холодності і в кінцевому рахунку до самотності та неймовірним стражданням. Причиною самотності в старості може бути і власний егоїзм (а не тільки егоїзм дітей), погане ставлення до них, адже останні, навіть ставши дорослими, не можуть подолати почуття дискомфорту і прихованого страху перед своїми батьками. Зневіра у коханні людей самотніми, оточує їх бар'єром відчуження від найближчих.

Ми зазвичай не замислюємося про наші здібності, необхідні для задоволення потреби в їжі, яку ми можемо купити. Проте, щоб мати гроші, потрібно якийсь мінімум здібностей, не пов'язаних харчовою поведінкою. Інакше йде справа з потребами, задоволення яких втілене в процес спілкування. Наприклад, потреба любити іншого окрім бажання вимагає досить високого рівня здібностей до поведінки, дій, що задовольняють цю потребу. Прагнення влади над іншим , окрім бажання домінувати , насолоджуватися сприйняттям поведінки іншого, проти волі реалізують вашу мету, потребує ще й здатності впливати на людей і управляти їх поведінкою. Тому самовдосконалення, контроль та управління потребами передбачають і розвиток здібностей.

Виграй GTA5!