Твір на тему: «Родина – корабель, що несе людину через бурхливе життєве море»

+23

Найважливіше, що є в житті кожної людини, – це її родина. Адже сім'я – це найрідніші, найближчі люди, які допомагають нам у складних ситуаціях, які дарують нам тепло і яких ми дуже любимо. Це безпечний і затишний рідний дім, наш маленький світ, в якому все дороге, звичне і зрозуміле.

Родина – це основа будь-якого суспільства. Так встановлено з давніх-давен – створювали родини наші предки, бабусі й дідусі, потім батьки, а через деякий час вже у кожного з нас буде своя сім'я. Справжня родина – це набагато більше, ніж просто бути родичами і час від часу підтримувати зв'язок. Це свого роду корабель, що несе людину через бурхливе життєве море, допомога, взаємоповага, любов, особливе ставлення один до одного. Родина – це коли кожен її член – незамінна і унікальна людина, те, що кожен привносить в неї – теж унікальне і незамінне. Це батькова увага і допомога, мамина турбота, смачні бабусині пиріжки і цікаві розповіді дідуся. Родина – це коли навіть маленька домашня тваринка відчуває себе повноправним членом сім'ї.

На жаль, сім'ї бувають дуже різними, такими бувають і відносини в них. Бувають родини, в яких близькі люди постійно між собою сваряться, а трапляється, що доходить і до фізичної сили. Буває і навпаки, коли достатньо гарна з вигляду родина живе під одним дахом, ніхто не з ким не свариться, але при цьому нікого не цікавить, що відбувається з близькими людьми, не турбують справи, проблеми і інтереси своїх рідних. Байдужість у родині – не набагато краще, ніж сварки між рідними людьми.

Кожен з нас мріє про дружну та щасливу родину, але не кожен з нас розуміє, що щастя та спокій у сім'ї багато в чому залежить і від нас самих. Залежить від того, як ми ставимося до своїх близьких, наскільки добре ми допомагаємо їм і приймаємо участь у їхньому житті. Будь-що, але родина – це особисті відносини між людьми з різними характерами, різними поглядами на життя, різними переконаннями і інтересами. І для того, щоб досягти гармонії у цих відносинах, кожен з членів сім'ї повинен прикласти немало зусиль, а всі побутові питання у родині повинні вирішуватися спільно. Звичайно ж, у кожного буває поганий настрій, бувають суперечки і конфлікти, але головне, що повинні робити рідні люди – це поважати один одного і не сприймати близьких як належне, як щось власне.

Треба завжди пам’ятати, що рідні – це справжній подарунок долі, який ми повинні шанувати за будь-яких умов. І тоді родина завжди буде для нас надійним притулком у бурхливому, не завжди дружньому життєвому морі.