Твір на тему: «У народі кажуть «не все те золото, що блищить»

+9

Варіант перший.

«Не все те золото, що блищить» - відоме всім прислів'я. Його можна завжди пояснити і буквально, і символічно. Так, наприклад, воно може означати, що не всякий блискучий предмет зроблений із золота. Це – буквальний сенс прислів'я, а символічний його зміст декілька інший: іноді те, що по зовнішності блискуче, привабливе, за внутрішнім змістом – зовсім не добре, не цінне, зовсім не відповідає зовнішньому вигляду. Наприклад, іноді гарна, добре одягнена, приваблива людина виявляється дурною або поганою. Або, навпаки, непоказна по зовнішності людина виявляється цінною за внутрішнім змістом, що і виражається ще одним подібним прислів'ям «Малий золотник, та дорогий».

У житті треба вміти розрізняти дійсно цінне і помилкове. Наприклад, ми часто стикаємося в житті з питанням: «Що таке краса?».

Хто така гарна та красива людина? Обов'язково це – фотомодель? Чи можна вважати банку з фарбою красивою? Думаю, ні. Хоча ми точно знаємо, що з фарби можна створити шедевр. Два різних стани одного предмета можуть бути красивим і потворним. Чому так відбувається? Тому що краса – це не тільки даність, але й велика праця. Що б стати красивою людиною, потрібно докласти зусилля. У такій людині все гармонійно поєднується: розум, ерудиція, чуйність, доброта душі і багато інших придбаних якостей. Таким чином, ми ще раз переконуємося, що не все те золото, що блищить!

Варіант другий.

Усна народна творчість – це найдавніший вид мистецтва. Велике місце в ньому займають прислів'я та приказки. Наші пращури хотіли передати через них свої знання, досвід, прагнули, щоб ми стали добрими, розумними і справедливими.

Прислів'я можна завжди пояснити і буквально, і символічно. Так, наприклад, прислів'я «Не все те золото, що блищить» означає, що не всякий блискучий предмет зроблений із золота. Це – буквальний сенс прислів'я. Символічний його сенс у тому, що іноді те, що зовні привабливе, за внутрішнім змістом – протилежне. Іноді бачиш красиву, добре одягнену і привабливу людину, а як дізнаєшся її ближче, вона виявляється дурною або злою. А буває і навпаки.

Одного разу мама дала мені почитати книгу свого дитинства – повість В. Мелентьєва «Звичайне Мембе», яка не привернула мене ні своїм зовнішнім виглядом, ні назвою. Але коли я почала її читати, то не могла зупинитися.

Прислів'я «Не все те золото, що блищить» допомагає нам зробити правильний вибір у різних життєвих ситуаціях, радить звертати увагу не на зовнішній вигляд, а на внутрішній зміст людини чи предмета.

Виграй GTA5!