Твір на тему: «Бути щасливим» за оповіданням О. Стороженка «Скарб»

+11

Уявлення про щастя героїв казки «Скарб» Олеся Стороженка здається, м’яко кажучи, дивним. Бо щасливою вони вважали ту людину, яка все своє життя могла лежати на печі і тільки відкривала рота для того, щоб поїсти. Та успіху не може досягнути той, хто не докладає ніяких зусиль, не можливо без зусиль стати і щасливим.

Але при всьому цьому не слід вважати щасливими тих людей, щастя яких залежить від випадку. Саме таким був головний герой оповідання Павлусь. Навряд чи його вважали б щасливою людиною, якщо б він не знайшов собі такої дружини, яка і кохала його, як чоловіка, і була для Павлуся замість матері. Навряд чи Павлусь був би щасливим, якщо б золото не сипалося на нього просто з неба. Та він не був щасливим і за таких умов, і це дуже легко пояснити.

Достатньо уявити людину, яка ніколи не виходила з хати і про те, який вигляд мають тварини і рослини, знає тільки з розповідей інших, якій нічого згадувати, бо вона не висовувала носа далі вікна, у якої не було друзів, з якими можна було побалакати і «відвести душу». Від такого уявлення стає дуже сумно. Тому спадає на думку, що заможність і все інше, що торкається гарного життя, повинна бути не випадковим щастям, а результатом наполегливої праці. Тоді у людини не буде виникати сумних думок і відчуття безнадії, тоді людина буде щасливою.

А, може, Павлусь просто цінував те що мав, і доля була прихильною до нього? Адже є багато таких людей, які багато працюють, недоїдають і недосипають, але щасливі вже від того, що Бог дарує їм їжу та дах над головою. А інші постійно винуватять у своїх невдачах інших, постійно скаржаться на життя, хоча дуже часто живуть набагато краще інших. Таким людям не слід заздрити, адже вони по-справжньому нещасні, хоча й не розуміють цього.

Але цікаве інше: цікаво те, що Павлусь, як і більшість з нас, не зміг би найти відповідь на запитання: «Що може зробити вас щасливими?». І буде дуже добре, якщо герой казки-оповідання зрозуміє, що для справжнього щастя йому достатньо його дівчини з сонячними квітами на долонях.

Кожен з нас теж згадує любов, радість, турботу, одвічні моральні цінності, всі ті речі, які дарують спокій нашому серцю і які запалюють вогник щастя у наших очах. Головне, щоб це не було пізно. А взагалі, життя доводить, що щастя приходить лише до тих, хто відчуває себе щасливим. Отже, якщо ти бажаєш стати щасливим, то просто можеш ним бути. І тобі ніхто не завадить, окрім тебе самого.