Твір на тему: «Трагедія Олівера Твіста» за романом Чарльза Діккенса


Рейтинг твору 3.25 на основі 4 голосів

Видатний російський письменник Л. М. Толстой колись писав: «Просійте світову прозу, залишиться Діккенс...». Але не тільки він, а й багато його сучасників і тих, хто прийшов у літературу пізніше, вважали, що Чарльз Діккенс є великим майстром психологічного роману, а яскравим прикладом цього жанру можна вважати «Пригоди Олівера Твіста».

У цьому творі Діккенс звертається до світу дітей і торкається найбільш важливої проблеми, яку він прагне вирішити протягом усієї своєї творчої діяльності, — проблеми відповідальності суспільства за своїх юних членів, їхнього виховання й навчання.

Олівер Твіст — головний герой роману. Він народився у робітничому будинку. Трагічно починається його життя, бо одразу після свого народження він залишається круглим сиротою. Зовсім малим він опиняється на фермі доглядачки Манн, де хлопчика змушують тяжко працювати, жорстоко з ним поводяться і зморюють голодом. Як тільки дитині виповнюється десять років, його віддають у навчання до трунаря. Від свого «вчителя» Олівер тікає і скоро потрапляє у притон грабіжників. Доля злочинця — ось що йому було там уготовано. Навколо себе хлопчик бачить тільки зло, жорстокість і бездушність, але примусити його красти не змогли ні жорстокий грабіжник Сайкс, ні скупник краденого Фейгін, ні «джентльмен» Монкс. Незважаючи ні на що, Олівер проявляє твердість і не погоджується займатися крадіжками. Хлопчик так і залишається добрим та щирим навіть попри середовище, у якому зростав.

За щасливим збігом обставин Олівер тікає від грабіжників і знаходить притулок у містера Браунлоу, який був другом його батька. Не сироту, не грабіжника, а маленьку нещасну людину, яка не знала ласки, доброти і співчуття, бачить в Оліверові його подруга Роза Мейлі.

Містер Браунлоу вирішує подальшу долю дитини. Він розповідає Оліверу про його батьків, історію їхнього кохання, поневірянь та розлуки. Браунлоу знайомить хлопчика з його небагатими родичами і бере на себе обов’язки щодо його освіти та виховання.

Чарльз Діккенс — видатний гуманіст, який намагається протягом усього роману викликати у читачів почуття симпатії і жалю до головного героя твору Олівера Твіста. Упродовж усієї оповіді ми переживаємо разом з автором усі негаразди й страждання хлопчика, та радіємо тим хвилинам щастя, які інколи випадають на його долю.

Роман закінчується, але не проходять добрі почуття до Олівера Твіста, ненависть до жорстокості, невігластва, дикунства, зажерливості — рис людської душі, з якими зустрічався маленький хлопчик у своєму житті. Не проходить і радість за дитину, яка після страждань і поневірянь все ж таки зустріла на своєму шляху гідних людей.