Твір на тему: «Не втратити моральної опори» за романом Г. Г. Маркеса «Сто років самотності»

-1

 

Ім'я Габріеля Гарсіа Маркеса, лауреата Нобелівської премії, одного з найвідоміших творців сучасної латиноамериканської прози, вже давно стало відомим читачам з усього світу. У чому ж причина популярності цього письменника? Відповідь на це питання може бути тільки одна: Гарсіа Маркес вміє говорити про те, що хвилює людей, незалежно від місця їх проживання, він вміє говорити так, щоб сказане обов'язково відгукнулося в будь-якому куточку нашої планети.

У своїй творчості письменник широко використовує міфологічну народну образність, яка увібрала в себе елементи індіанського, негритянського, іспанського фольклору, а також сучасні досягнення світової літератури.

Вихід в 1967 році його роману «Сто років самотності» став літературною подією виняткового значення: своєю появою цей роман, традиційний і сучасний, американський і універсальний одночасно, розсіяв похмурі пророкування, що цей жанр знаходиться на шляху до зникнення. Габріель Гарсіа Маркес зумів відновити розповідну традицію, перервану століття тому, хоча і якісно змінивши ту сувору реальність, на тлі якої розгорталися сюжети його попередників.

Характерна особливість цього твору - це його міфологізм. Роман насичений біблійними, античними міфами, однак, міф Маркеса, переломлений через призму світового літературного досвіду, утворює власний нефольклорній міф, який стає мораллю суспільного життя.

Інша особливість твору Г Маркеса «Сто років самотності» – це його проблематика і філософська насиченість. Автор досліджує «вічні» проблеми людського буття: проблему смерті, самотності, розвитку людства.

Роман «Сто років самотності» Габріеля Гарсіа Маркеса – багатоплановий твір, в якому історія Латинської Америки простежується на прикладі шести поколінь роду Буендіа. В цій історії відбилася історія буржуазної цивілізації. Але одночасно це й історія світової літератури, починаючи з античного епосу і закінчуючи сімейним романом. На прикладі родини Буендіа письменник досліджує епоху еволюції людської свідомості, яка пройшла під знаком індивідуалізму від витоків, у яких стоїть допитливий і заповзятливий людина Ренесансу, до підсумку, втіленого в образі полковника Ауреліано Буендіа, індивідуума, який став жертвою відчуження, характерного для XX століття.

Головна проблема роману Г. Маркеса, побудованого на алегоріях, метафорах, іронії і асоціаціях – це проблема самотності. Люди перестали любити, у них запалала гординя, вони не знають себе і світ навколо — і вони самотні. Самотність Буендіа - це самотність людей сучасної цивілізації, які шукають і ніяк не можуть себе знайти. Інша проблема – це проблема смерті. Люди, які безцільно проживають життя не можуть знайти заспокоєння навіть там.

Крім того, автор підіймає і соціальні проблеми: бананова «лихоманка», яка «захопила» Макондо, не принесла розвитку, а тільки спрагу наживи, зробила людей біднішими духовно, принесла порожнечу в їх душі.

Отже, «Сто років самотності» Г. Маркеса – це застереження від пристрастей, утопій, ілюзій, і в той же час захоплення людською здатністю до любові і жадоби життя, це своєрідний міф сучасності.

 

Виграй GTA5!