Твір на тему: «У пошуках гармонії світу» за поезією Б. Пастернака

Борис Леонідович Пастернак – мабуть, найвідоміший поет двадцятого століття. Творчий шлях його розпочався на початку ХХ століття. Перші публікації його віршів відносяться до 1912 року. Незважаючи на те, що він входив до літературного об'єднання «Центрифуга», вірші його набагато ширше і значніше футуристичних принципів, проголошуваних цим співтовариством поетів. У ліриці Пастернака відбивається його захопленість музикою, живописом, філософією. У кожному з цих видів мистецтва він був далеко не дилетант, що виражало загальну обдарованість його натури.

Складно і суперечливо складалася його доля в радянські роки. Було короткочасне визнання його заслуг, коли на 1-му з'їзді радянських письменників Бухарін проголосив початок «пастернаківського» періоду розвитку поезії, що прийшов на зміну «маяковського». Було обмеження творчої свободи в 30-ті роки, що послідувало услід за розквітом культу особи Сталіна. У цей період важливе місце в його роботі займали переклади з грузинської поезії, переклади сонетів Шекспіра, його трагедій, зокрема «Гамлета», «Фауста» та інших.

Присудження Нобелівської премії поетові за роман «Доктор Живаго», заборонений до публікації в Радянському Союзі, викликало нечуване цькування поета вже в роки «відлиги», що привело його, зрештою, до передчасної смерті. Але душа поета незламна. Вона відкрита у світ, сповнена любові. Один з останніх віршів поета, «Єдині дні», написаний незадовго до смерті, доводить дивовижну молодість духу:

«Протягом багатьох зим

Я пам'ятаю дні сонцевороту.

І кожен був неповторний,

І повторювався знову без рахунку.

Саме цей вірш завершують рядки, що стали крилатими, знаковими:

«І довше століття триває день,

І не кінчаються обійми».

Як і всі поети, Пастернак неодноразово задавався питанням, що є поезія і який сенс і мета творчості взагалі. У ранніх його віршах творчість трактується як підсвідомий процес. У співавторство з поетом вступає всесвіт. Поет живе не в часі – у вічності, тому може поставити сучасникам запитання: «Яке, милі, у нас тисячоліття на дворі?» Це була відчайдушна бравада поета, який розумів, що «в наші дні і повітря пахне смертю». Так само, як і його герої, поет, на хвилину зупинившись на самогубному шляху, йде до людей, щоб випити чашу горя разом з ними. Шлях до людей – це шлях до Бога. Поезія Пастернака, укріплена вірою, звернена до людей.

Виграй GTA5!