Твір на тему: «Чим мені подобаються вiршi Гете»

У своєму будинку у Веймарі, у затишному м’якому кріслі сидить літній вісімдесятидворічний чоловік, перед яким — смерть, а за плечима якого — весь світ зі всіма його хитрощами та капканами. Цьому чоловіку не страшно востаннє простягнути руку, адже він, Йоганн Гете, прожив так, що й через декілька століть його ім’я буде знати кожен, а твори вчитимуть напам’ять.

Мені подобається творчість цієї людини! Недаремно його назвали тисячегранником, адже він розкрив себе і в мистецтві, і в науці, зумів усі свої внутрішні переживання зобразити за допомогою чорнила на папері. Кожен його вірш — окремий світ, непідвладна законам фізики галактика, яка рухається проти всієї Сонячної системи, а читач – «наче розсудливий гість у добропристойній путі».

Найбільше мені до вподоби те різноманіття художніх засобів, яке передає тонкощі глибинних почуттів поета. Наприклад, ось які ніжні та милозвучні епітети-неологізми Гете використовує в одному зі своїх віршів: «всенайлюбіша», «всеприявну», «всекраснозросла», «всепестливу», «всеграюча», «всеобразна», «всебарвнозоряна», «всеобіймаюча», «всерадуюча», «всерозгортальна». А як з трепетом написав поет останні рядки:

Від тебе явне і глибинне знаю,
Всемудра ти, боготворю тебе!
Я сто імен Аллаха називаю -
З них кожне величає і тебе.

Відомою тепер є фраза Наполеона під час його зустрічі з Йоганном: «Ось це Людина!». Усього Гете досягнув наполегливою працею, згодом він згадував, що й чотирьох тижнів не прожив собі на втіху. Але результат цих старань очевидний: «Я живу в тисячоліттях».

Мені подобається також те, наскільки поет уміє розуміти природу, з’єднатися з нею. Він ставиться до навколишнього світу, як до свого старого товариша, з яким пройшли, як кажуть, Крим, Рим і мідні труби:

Сміється природа радо мені,
Як сяє сонце по зимнім сні!
Барвисті квіти по всіх лугах,
Пташині хори по всіх гаях.

Читаючи такі рядки, одразу відчуваю приємний запах сонного весняного гаю, а у вухах дзвенить неповторний пташиний спів.

Отже, поезія Йоганна Гете – неповторна та неперевершена скарбниця чеснот, краси, любові. Вона захоплює, чарує своєю неповторністю, мелодійністю. Такі вірші житимуть, доки існуватиме життя на Землі. Люди читатимуть їх, допоки вмітимуть відчувати порухи серця.

Виграй GTA5!