Твір на тему: «Метаморфози» - поема геніального поета Овідія

+3

Доля видатного давньогрецького поета Овідія склалася не дуже щасливо. Митець потрапив у немилість і був засланий імператором Августом до грецької колонії, що розташовувалася біля гирла Дунаю. В ті часи ця місцевість у порівнянні з Римом була відірвана від цивілізації.

У гніві і розпачі, вигнанець перед від’їздом вирішує назавжди розпрощатися з найдорожчим для нього твором – поемою «Метаморфози». Цей поетичний твір Овідій вважав запорукою безсмертя свого ім’я у світовій історії та літературі. Поет спалив її у вогнищі, але дійсно кажуть, що «рукописи не горять» - друзі митця зберегли кілька копій. Можна сказати, до наших часів поема Овідія «Метаморфози» долетіла на крилах справжньої дружби.

Ця дивовижна епічна поема складається з понад двохсот сказань, у яких міцно переплелися реальність, сучасна поетові, і міфи. За допомогою алегорій та алюзій, використовуючи інакомовність, Овідій розмірковує про створення нашого світу та його мінливість, про шляхи від хаосу до впорядкованості, а також зображує життя природи. Під пером талановитого митця все це перестає бути описом статичних явищ, набуває руху, стає процесом, перевтіленням, тобто, – метаморфозами.

Страшна картина чотирьох століть, змальована поетом на початку «Метаморфоз», вселяє печаль і всеохоплюючий страх, біль через ті зміни, які спіткали людство, і тугу за минулим. Невідомо, що хотів сказати цими рядками Овідій, але як їх сприймати – залежить від кожного з нас. Поет впевнений, що криза людства, це зовсім не кінець, і все одно, завжди залишається багато того, за що варто битися і віддавати себе, заради чого варто жити. Обов’язково залишаються честь, вірність, кохання, надія та віра. І нікому не відомо, як саме буде розвиватися життя, але доведено, що після спаду настає затишшя, а після нього – новий підйом.

Не менша цінність у всі часи, окрім тих одвічних, що вже згадувалися, – це справжня дружба. І ще одним підтвердженням тому може бути поема Овідія «Метаморфози», яка б так і не стала відома світові, якби не друзі поета. Як би не дружба, навряд чи ми змогли б насолодитися рядками з неперевершеного поетичного твору, останні з якого такі:

«Буду в людей на вустах і, якщо таки можна покластись

На прозорливість співця, – возвеличений, житиму вічно».

Отже, доки у світі будуть існувати дружба, вірність, кохання, краса і велич, доти у людства буде шанс на метаморфози, після яких буде приходити нова, обов’язково краща для людства доба. Чому б і ні?

Виграй GTA5!